Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Úpravce slibuje terénní verzi ruského Rolls-Roycu. Vypadat by měla takto

Jan Zajíc Jan Zajíc 20. 5. 2020 • 02:04
19
Zobrazit náhledy (19)
Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat

Aurus Senat je luxusní limuzína, ruská alternativa k vozům Bentley či Rolls-Royce. Jeden úpravce s ní má ale hodně podivné plány.

Ruská společnost Larte Design totiž chce pro velký sedan nabízet úpravu, která z limuzíny udělá terénní crossover. A dokonce už do světa vypustila ilustrace, jak by výsledek mohl vypadat.

Upřímně řečeno, nejsme si úplně jisti, jestli nejde o vtip, vize modifikovaného Senat na uvolněných obrázcích totiž působí hodně bizarně.

Vůz je na nich vybaven bodykitem z uhlíkových vláken, který zahrnuje nové nárazníky, prahy, nástavce blatníků, zadní spoiler či zvláštně tvarovanou přední kapotu.

Všimněte si také koncovek výfuku - nevykukují pouze z nápadného difuzoru, ale také po stranách.

Larte Design slibuje, že kromě úpravy vzhledu limuzínu vybaví i zavěšením vhodným pro použití v terénu. A že zvýší výkon motoru.

Senat standardně pohání dvěma turbodmychadly přeplňovaný osmiválec o objemu 4,4 litru, výkonu 440 kW a točivém momentu 880 N.m. Součástí pohonného ústrojí je ale také elektromotor o výkonu 46 kW.

Díky tomu Senat, vybavený pohonem všech kol, zrychlí z klidu na stovku za šest sekund a jede až 250 km/h.

Zajímavé také je, že model s terénními schopnostmi chystá i samotný Aurus. V plánech mladé značky totiž figuruje SUV jménem Komendant, které by mohlo být ruskou alternativou k Bentley Bentayga a Rolls-Royce Cullinan.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud