Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Úpravce staví klasickou Corvettu s V10 od Lamborghini. Co na ni říkáte?

Jan Zajíc Jan Zajíc 25. 11. 2021 • 04:44
23
Zobrazit náhledy (23)
Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Ford Mustang od Corruptt Builds Ford Mustang od Corruptt Builds Ford Mustang od Corruptt Builds Ford Mustang od Corruptt Builds Ford Mustang od Corruptt Builds Ford Mustang od Corruptt Builds Ford Mustang od Corruptt Builds Ford Mustang od Corruptt Builds

Chevrolet Corvette druhé generace je možná nejpohlednější verzí ikonického amerického sporťáku. Jak by se vám ale líbila v poněkud modernější podobě?

Do výrazné přestavby klasické Corvetty se pustil americký úpravce Corruptt Builds, který na sebe v minulosti upozornil například Fordem Mustangem s osmiválcem z Ferrari F430 (prohlédnout si ho můžete v galerii).

Ale zpátky ke Corvettě. I s ní mají v dílně Corruptt Builds velké plány, a to nejen z pohledu designu, ale také techniky. Ano, i u nejnovější přestavby americké klasiky dojde k výměně motoru. A opět se sáhne pro pohonnou jednotku původem z Evropy.

Tentokrát ovšem americký vidlicový osmiválec nahradí atmosféricky plněný desetiválec o objemu 5,2 litru, pocházející z Lamborghini Gallardo ve verzi LP 560-4. Můžeme tedy očekávat pořádnou porci výkonu, sériový motor bez úprav podle italské automobilky dává maximální výkon 412 kW v 8.000 min-1 a nejvyšší točivý moment 540 N.m v 6.500 min-1.

Design modifikované Corvetty bude vycházet z návrhů, které vytvořil Karan Adivi. Indický designer si klasický sporťák představuje s výrazně upravenou karoserií, širokými blatníky, agresivně vyhlížejícími nárazníky, nápadným zadním difuzorem a úzkými LED světly vpředu i vzadu. Samozřejmě nesmí chybět velká kola, Adivi zvolil ráfky v bronzové barvě.

V Corruptt Builds už se dali do práce, k dispozici mají jak auto, tak desetiválec. Na výsledek si však budeme muset počkat. Firma by Corvettu chtěla představit světu na výstavě SEMA v roce 2023.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud