Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Americký úpravce udělal z Corvetty tuhle zvláštní věc se dvěma 660koňovými V8

Jan Zajíc Jan Zajíc 11. 8. 2021 • 10:29
9
1
Zobrazit náhledy (9)
Chevrolet Corvette C5 Chevrolet Corvette C5 Chevrolet Corvette C5 Chevrolet Corvette C5

Gordon Tronson patří mezi známá jména ve světě bláznivých amerických úprav aut. Velice extrémní je také jeho poslední výtvor. 

Tronson totiž čerstvě ukázal zvláštně upravený Chevrolet Corvette generace C5 z roku 2001. Že jako základ stavby posloužil právě tento americký sporťák ale asi na první pohled ani nepoznáte, tak moc se auto změnilo.

Příbuznost s "Vette" prozradí hlavně dveře a obecně kabina s charakteristickým B-sloupkem. Tahle část se tedy nezměnila.

Jinak ale C5 dostala řadu nových panelů a dílů karoserie. Vpředu například najdeme nové světlomety, jinou kapotu a odlišný nárazník, na který navazují široké blatníky.

Ještě divočejší jsou zadní partie. Záď je oproti standardní Corvette podstatně prodloužena a rozšířena, v bocích jsou velké otvory pro přívod vzduchu a vůz dostal také nápadné křídlo.

Zvětšená záď má svůj důvod, Tronson totiž potřeboval prostor, kam by nacpal hned dva motory. A ne ledajaké, dozadu umístil dva kompresorem přeplňované osmiválce LT4 o objemu 6,2 litru. Každý z nich přitom dává výkon 485 kW (660 koní) a točivý moment 881 N.m. Pokud bychom výkony sečetly, dostaneme se tedy na 1320 koní.

Jaká je dynamika, bohužel nevíme, ale tvůrce prý předpokládá, že jeho výtvor by se mohl rozjet přes 460 km/h.

Související články

Témata
Avatar - lordlord
12. 8. 2021 10:28
kup
u stánku byla i motorka s 2 motory a pickup se 4 motory, hotrod se 4 kompresorama....

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud