Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

USA: Zadní parkovací kamera bude od roku 2018 povinná

David Bureš David Bureš 2. 4. 2014 • 17:26
42
Hlavním důvodem pro zavedení povinné kamery je zvýšení bezpečnosti pro malé děti.

Všechny nové automobily prodané ve Spojených státech budou muset být od května 2018 povinně vybaveny zadní parkovací kamerou. O této povinnosti se hovořilo již delší dobu, tento týden však americké ministerstvo dopravy schválilo definitivní podobu zákonu o jejím zavedení.

Povinnost se týká všech automobilů s hmotností nižší než 4,54 tuny, které budou vyrobeny po 1. květnu 2018. Kamerou tak budou vybaveny všechny osobní automobily, ale také vybrané trucky a menší autobusy.

Kamera musí za vozem snímat zónu o velikosti 3x6 metru. Systém musí splňovat ještě další požadavky týkající se velikosti obrazu, času prodlevy a odezvy, odolnosti a deaktivace.

Povinná couvací kamera má chránit životy chodců. Podle Americké agentury pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) v USA ročně během couvání zemře 210 chodců a je zraněno dalších 15.000 osob. Více než polovina obětí těchto nehod jsou podle federálních statistik děti mladší pěti let a lidé starší 70 let. Podle NHTSA nová povinnost ročně zachrání až 69 životů.

NHTSA zdůrazňuje výhody zadních parkovacích kamer již delší dobu a řidičům již nyní doporučuje, aby si za tento bezpečnostní prvek připlatili. I z toho důvodu mají američtí zákazníci o couvací kamery velký zájem a mnohá auta tímto prvkem disponují už v základní výbavě.

Již v roce 2011 schválil americký Kongres nařízení, podle kterého muselo ministerstvo dopravy navrhnout zákon přikazující použití parkovací kamery nebo jiného výstražného zařízení ve všech autech. Podle původního cíle Kongresu měly být parkovací kamery povinné už od letošního roku.

Související články

Témata
5. 4. 2014 21:21
Re: kamery
Lenže ono by sa tam postupne dostalo - presne tak isto ako ABS. Zákazníci to žiadali, zákazníci to dostali. A bez nariadenia EU.
Avatar - Barrichello
3. 4. 2014 14:05
couvací kamera je super věc
pokud se dá na auto nějak rozumně namontovat, což ne u všeho se dá no....

Ale měl sem jí v 300C a měl sem jí v Jaguaru a je to fajn pomocník... Takže já sem určitě pro.
Avatar - Barrichello
3. 4. 2014 14:04
Re: Xenony
Jo to je základ :yes:
3. 4. 2014 08:39
Re: kamery
U základních výbav ale kolikrát nebylo ESP ani za příplatek, ta možnost byla až u vyšších stupňů výbavy. I poté si ne každý připlatil. O to šlo. Parkovací kameru má dnes také dost aut. Někde je snad i v základu.
Avatar - eXp10it
3. 4. 2014 07:24
Re: kamery
Sice jsem byl v autoskole pred 15 lety ale neni to u nas nahodou tak ze pokud za sebe nevidim tak couvat nesmim a musim si privolat nejakeho pomocnika co mi bude ukazovat?