Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V Česku úspěšné SUV Renaultu prý potají chystá novou verzi. Může zastoupit i Fabii Combi

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 1. 12. 2022 • 03:58
62
8
Zobrazit náhledy (62)
Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision Renault Scénic Vision

Nejprodávanějším zástupcem SUV a crossoverů z řad Renaultu je u nás Captur. Brzy se dočká faceliftu, který by mohl přinést i novou karoserii.

Ač se to zdá jako chvilka, od představení druhé generace Renaultu Captur brzy uplynou čtyři roky. Nastává tedy ideální čas na omlazovací proceduru, která by měla přinést drobné kosmetické úpravy v duchu současných designových trendů Francouzů. Úpravy vstříc digitálním trendům můžeme očekávat také v kabině, nejvýraznější inovací se však má stát zcela nová karoserie.

Nebo rovnou dvě? Český magazín RNews.cz zaměřený na aktuality ze světa Renault Group totiž na facebookové stránce přišel se zajímavou, byť stále oficiálně nepotvrzenou informací. V rámci faceliftu by totiž mělo modelovou řadu Captur rozšířit provedení Long. Je to zatím jen pracovní název, který ale prozrazuje vše podstatné. Auto by se mělo stát nepřímým nástupcem Clia Grandtour (přímého konkurenta Fabie Combi), Méganu Grandtour, ale i Scénicu, který přezbrojí na čistě elektrický pohon.

Video se připravuje ...

Francouzi údajně pracují na prodlouženém crossoveru, jehož délka by se ze současných 4,23 m protáhla na 4,4 metru. Rozvor má zůstat zachován a nezmění se ani pětimístná konfigurace. Ze změny rozměrů tak bude těžit zadní převis, respektive celý zavazadlový prostor. Záď auta by se měla inspirovat konceptem Scénic Vision (viz galerie) a kufr jistě nabídne více než 422 litrů současného Capturu. Že by Renault chystal vlastní odpověď na SUV-kombi SsangYong Tivoli Grand?

Tím zajímavosti magazínu RNews.cz nekončí. V kuloárech francouzské značky se údajně vyšívá (nebo alespoň vyšívala) ještě jedna karosářská verze Capturu. Mělo jít o Captur Coupé, tedy atraktivnější provedení crossoveru se svažující se střechou. Otázkou zůstává, který z těchto dvou projektů si nakonec najde cestu do sériové produkce. Nebo snad oba? Nechme se překvapit…

Kterou z alternativních karoserií byste preferovali vy?
  • Stylové SUV-kupé
    16,3%
  • Praktické SUV-kombi
    83,7%
Děkujeme za váš hlas.
Celkem hlasovalo 233 čtenářů.

Doporučujeme

Témata
Avatar - wakantanka
8. 12. 2022 16:16
Re: Re: Taký scenár tu už bol
Ssang Yong má Tivoli Grand, cenovo to asi neprestrelili ale videl som ho doteraz asi 2x, na rozdiel od Korranda ktoré je skoro na každom rohu.
2. 12. 2022 09:10
Re: Taký scenár tu už bol
SUV nikto nechce? Evidentne sa mýliš, keďže SUV zaČali rapídne rásť ešte v čase keď si mal v každom segmente alternatívu v podobe kombi...
1. 12. 2022 18:17
Re: Zase ta škodovka...
Redaktoři Auto.cz úplně běžně. Takovéto perly z nich padají takřka denně...
1. 12. 2022 16:43
Re: Taký scenár tu už bol
Modus bol celkom iný prípad, Nikto nechcel ani krátky - recyklovateľné, jednoducho vyzerajúce materiály a pomerne vysoká cena auta málokoho oslovili. Tu je to inak, Captur je celkom obľúbeným autom, ale obávam sa, že po ňom záujemcovia o malý kombík budú zvášť často siahať - cenovo je o kategóriu vyššie a devízou malých kombíkov bola predovšekým cenová dostupnosť.
1. 12. 2022 15:20
Re: Taký scenár tu už bol
Ne pár, ale troufám si napsat, že většina lidí SUV nechce. Ale k jejich pořízení jsou bohužel donucení automobilkami, které dnes produkují už jen tyhle SUV Matrjošky!