Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V Německu už vyrobili přes milion elektroaut, včetně nákladních a autobusů

ČTK ČTK 3. 8. 2021 • 00:55
20
28
Zobrazit náhledy (20)
Elektrická budoucnost Volkswagenu: Do roku 2025 chce v Evropě 36 000 nabíječek Německá dálnice Německá dálnice Německá dálnice Německá dálnice Německá dálnice Německá dálnice Německá dálnice Německá dálnice Německá dálnice Německá dálnice Německá dálnice Německá dálnice Německá dálnice Německá dálnice

V Německu překročili díky červencovým dodávkám hranici milionu vyrobených aut na elektrický pohon. Do čísla jsou zahrnuty i plug-in hybridy, nákladní vozy a autobusy.

Ministr hospodářství Peter Altmaier zprávu označil za "rozhodující mílový krok". "Doprava bude nevratně přeměněna na obnovitelné energie," řekl. Podle sdělení ministerstva tvořily 54 procent vozy pouze na elektřinu a zbylých 46 procent byly plug-in hybridy.

Hranici milionu osobních aut na elektřinu by se podle agentury DPA mohlo podařit překonat v srpnu nebo září. Na silnicích aIe budou i poté stále v jasné menšině. K 1. dubnu jezdilo v Německu 48,3 milionu osobních aut, z toho 31 milionů s pohonem na benzín a 15 milionů na naftu.

Větší úsilí při přechodu na k životnímu prostředí šetrnější pohony požaduje Tobias Austrup, který se zabývá dopravou v organizaci Greenpeace. "Jen abychom dosáhli málo ambiciózních cílů federální vlády v oblasti klimatu, bude třeba do konce tohoto desetiletí přidat téměř každých šest měsíců další milion elektromobilů. Toho nelze dosáhnout pomocí stávajících dotací a slev na spalovací motory poškozující klima,“ řekl.

O tom, že se v Německu konec dieselových pohonů přesto zřejmě blíží, svědčí červnové údaje Spolkového úřadu pro motorová vozidla (KBA). Podle nich se podíl naftových vozů na počtu nově registrovaných v tomto měsíci po několika desetiletích znovu propadl pod 20 procent. Ještě loni byl přitom na 28 procentech. Podle listu Handelsblatt by byl podíl nově registrovaných dieselových vozů ještě nižší, pokud by si auta s tímto motorem nepořizovalo tolik podniků pro firemní účely.

Diesel v zemi prosazovaly především jihoněmecké automobilky kvůli jeho nízké spotřebě a nízkému množství vypouštěných škodlivých emisí. Na vrcholu byl diesel v Německu v roce 2012, kdy podíl takto poháněných vozů činil téměř 50 procent, píše list.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
6. 8. 2021 00:05
Re: Stop diesel
v německu taky zemře cca 300 000 lidí na rakovinu z kouření a chlastu + na drogy a selhání orgánů po užívání těchto dobrot, dalších 100 lidí na útoky migrantů a dalších 10 000 lidí má ročně doživotní následky z jejich útoků, dalších 100 000 lidí zemře na rakovinu z chemický chsrágor v jídle a dalších 200 000 lidí na stres z práce, ze vztahů v rodinách atd


Proti tomu so tvoje čísla vtipné plivnutí do stromovky a obyčejný utopistický neobolševický žvást
Avatar - Barrichello
6. 8. 2021 00:02
Re: Stop diesel
forum o tramvajích je jinde, neomarixistkický trolle :-) :-) :-) :-)

Val a už se nevracej :-)
Avatar - Barrichello
6. 8. 2021 00:00
Re: Auto cz přestaňte lhát
ty jsi demagog a lysenistický neobolševický utopista :-) :-) :-)
Avatar - Barrichello
5. 8. 2021 15:09
Re: Stop diesel
Tesla dokonale šlape v ČR. Bez dotací má doslova masové prodeje, v červenci krásných 17 ks, zatímco RAM 31 ks a Dodge 17, (dříve jedna značka Dodge (přednumělým rozdělením špagetáky) tak převálcovala tesličku o krásných 31 kousků.

Petrolheadi olyzovače plakátů jasně deklasovali. Jooo, bez dotací to nikdo nechce, smůla


GO FAR WITH MOPAR!

:-) :-) :-)
4. 8. 2021 18:23
Re: Stop diesel
mě zas tvá neznalost :-)
ale aspoň teď VÍŠ co a jak = jak MOC je to nesmysl jezdit v osobním autě na naftu

tohle je SAKRA ŠKODA ale lepší než nafta https://autobible.euro.cz/…palujici-whisky/ :-!

ale neboj nejsi v tom sám = takhle (ne)myslících je docela HODNĚ ;-)

no tak už VÍŠ že na cenu tvého paliva = se (nechtěně) skládá CELÝ NÁROD

a taky VÍŠ že spotřebuješ (mnohem doslova MNOHEM) víc ropy než kdyby si jezdil na benzín

a zapomněl si napsal CO TO JE za naftu = jestli aspoň nějaký to R6 Alpina nebo Mercedes nebo Toyota LandCruiser = tam všude PLATÍ TO SAMÉ ale alespoň ty auta mají něco do sebe

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud