Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ve hře o Saab už je zřejmě jen Spyker, rozhodnutí během několika dnů

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 22. 1. 2010 • 01:16
21
Nizozemská automobilka Spyker se nevzdává nadějí na získání švédské automobilky Saab. Snad už definitivní rozhodnutí o osudu Saabu by mělo padnout během několika dnů.

Nizozemský výrobce sportovních vozů Spyker Cars včera oznámil, že se blíží konec jednání s koncernem General Motors o prodeji švédské automobilky Saab. Výkonný ředitel Spykeru Victor Muller však neuvedl, jak úspěšná jednání do této chvíle byla. Spyker se nicméně domnívá, že General Motors nyní s nizozemskou automobilkou vede exkluzivní jednání. Rozhodnutí o prodeji nebo likvidaci Saabu by mělo padnout během několika dnů.

General Motors již mezitím jmenoval dva pracovníky, kteří budou dohlížet na likvidaci švédské automobilky. Zároveň s tím však posuzoval aktuální nabídky na odkoupení Saabu. Mezi ně patří nabídka investiční společnosti Genii Capital, kterou podporuje šéf formule 1 Bernie Ecclestone. Zdroj obeznámený se situací ale uvedl, že od minulého týdne, kdy Genii předložila revidovanou nabídku, žádná další jednání mezi s General Motors neproběhla. Společnost Genii na začátku tohoto týdne vyjádřila přesvědčení, že má stále šanci získat Saab. Už v neděli pak šéf Spykeru vyloučil, že by nizozemská automobilka a Genii předložily GM společnou nabídku (Spyker nechce koupit Saab spolu s Genii Capital ).

General Motors na začátku ledna připustil, že nové nabídky posoudí, ale velkou šanci na prodej švédské automobilky nevidí.

Témata
24. 1. 2010 17:25
Re: saab, saab, saab!
Možná si devět pětku koupíš jako Opel Rekord nebo Senator ;-)
24. 1. 2010 17:24
Re: a vi nekdo, co ma spyker za lubem?
ad 1. na to musí mít dlohýýý ale dlouhýýý prachy což pro kusového výrobce exclusivních vozu asi není až tak pravděpodobné, přece jen když budu vyrábět máloseriové vozy exclusivním způsobem můžu si za ně učtovat vysoké částky a nakupovat jinde i velmi drahé technologie, pokud chci mít automobilku s minimem tří výrobních řad což je dnes minimum musím mít peníze na vývoj a výrobu komponent těchto vozu a když si povšimnete všechny firmy se dnes snaží vyrobit co nejvíc aut na co nejmenším počtu platforem jelikož právě toto snižuje náklady, postavit sáby na platformě spykeru dost dobře nepůjde a nemůžou do nekonečna vyrábět tytéž auta, navíc je i když to sábisti neradi slyší spousta techniky v sábu koncernu GM ať už původem z oplu či jiných, a naopak techniky saabu zase používané v jiných vozech koncernu GM, takže ani já nevěřím že v dnešní době si malá firma může dovolit vyvinout zcela samostatně auto a prodávat ho za rozumné peníze.
ad 2. na co je firmě která vyrábí ročně kolem padesáti aut 1100 dealeru?
24. 1. 2010 17:10
Re: souhlasím
No ono to bude trošku jinak, protože pokud by ty automobilky byli předtím v zisku tak by je těžko někdo koupil, protože by nebyli na prodej že ano.
23. 1. 2010 00:35
Spyker a jeho zkušenosti
Nu nevím nevím. Pokud tohle koupí Spyker, bude hodně zajímavé, jak to s nimi dopadne. Spyker nemá zkušenosti s vedením takového kolosu. Aby pak nedošlo k tomu, že by Saab stáhl s sebou ke dnu i Spyker...
Avatar - twistedTSD
23. 1. 2010 00:20
Re: saab, saab, saab!
nadeje umira posledni :-) ...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud