Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vedení Saabu se prý rozhodlo pro soudní likvidaci podniku

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 9. 1. 2010 • 22:37
139
4
Zobrazit náhledy (139)
Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab
Vedení švédské automobilky Saab se v pátek rozhodlo pro soudní likvidaci podniku. Uvedl to odborový svaz IF Metall. Společnost General Motors již dříve ohlásila plán na postupné ukončení činnosti Saabu, nyní však ještě zvažuje nabídky na převzetí podniku.

"Vedení firmy Saab Automobile se dnes rozhodlo umístit podnik do soudní likvidace," uvedl svaz IF Metall. "Od GM je za nynější situace nezodpovědné pohybovat se dvěma směry současně, k prodeji i k postupnému ukončení," dodal.

Společnost GM podle internetového serveru BBC uvedla, že pro dohled nad ukončováním aktivit Saabu zvolila restrukturalizační skupinu AlixPartners. Předpověděla, že ukončování činnosti zabere několik měsíců. GM rovněž potvrdila, že obdržela "několik nabídek na Saab", které stále vyhodnocuje.

Nizozemský výrobce luxusních vozů Spyker Cars oznámil, že před čtvrteční uzávěrkou předložil zlepšenou nabídku na koupi Saabu. Jako nový zájemce se navíc objevila lucemburská investiční skupina Genii Capital, která uvedla, že na její straně stojí šéf závodů formule 1 Bernie Ecclestone. Švédský tisk spekuluje také o třetím zájemci, ten ale nebyl potvrzen.

Generální ředitel GM Ed Whitacre dal tento týden najevo, že v dosažení dohody, která by zachránila ztrátovou švédskou divizi, příliš nedoufá a dodal, že GM pokračuje v ukončování činnosti Saabu. Saab vyrábí automobily od roku 1949 a součástí GM je od roku 1989, od té doby je však téměř nepřetržitě ztrátový. Firma zaměstnává zhruba 3400 lidí a má asi 1100 dealerů.

Témata
11. 1. 2010 10:03
asi to tak bude
Bohuzel je to asi pravda. V tomto linku je uvedeno, ze na patek je objednano stehovani linky a nastroju planovanych na vyrobu 9-5, ktery se mel vyrabet na spolecne lince s Insignii v Russelshaimu, do Ciny do tovarny Buicku.

[odkaz]
Avatar - Loptos
9. 1. 2010 11:43
Re: Škoda
Pocuj puko, nema tam byt skorej "likviduje" ? >:-[]
9. 1. 2010 10:05
Re: Škoda
alebo ze by to bolo tym, ze sa saab nelikviduje kvoli nedostatocnej kvalite svojich vyrobkov ? ;-)
Avatar - Ada je zase tady
9. 1. 2010 09:56
Škoda
Je to škoda. Bohužel život zastavit nelze. Jiné automobilky by si ale za kvalitu svých výrobků likvidaci zasloužily více. Naneštěstí Švédi nejsou takoví patrioti, jako nadutí Francouzi :-(

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud