Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Velkým SUV od General Motors mohou hořet stěrače

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 12. 10. 2015 • 23:32
20
20
Zobrazit náhledy (20)
Chevrolet Traverse Chevrolet Traverse Chevrolet Traverse Chevrolet Traverse Chevrolet Traverse Chevrolet Traverse Chevrolet Traverse Chevrolet Traverse Chevrolet Traverse Chevrolet Traverse Chevrolet Traverse Chevrolet Traverse Chevrolet Traverse Chevrolet Traverse Chevrolet Traverse
Za mořem jsou svolávací akce běžnou praxí, a to i ty mamutí. Nyní má problém GM, u jeho crossoverů může dojít k požáru motorku stěračů.

Full-size trojčata Buick Enclave, Chevrolet Traverse a GMC Acadia postavená na platformě GM Lambda sice v Evropě nekoupíte, ale objevuje se u nich bezesporu zajímavá závada, která klidně skončí dost nešťastně. Požárem... Na vině je elektrický motorek stěračů, který se přehřeje a může zkratovat. Výrobní vadu mají konkrétně kryty motorků. Problém oznamuje pochopitelně nejprve kouř, teprve až poté případně oheň, jak koneckonců uvádí GM ve svém tiskovém prohlášení. O riziku zranění tak nemůže být pochyb.

Koncern podle agentury Associated Press (AP) doporučuje čelní sklo tímto způsobem nečistit do té doby, než sám problém vyřeší a klienty s dotčenými vozy povolá do servisů. Co dělat, když začne pršet? I na to jsou u GM připraveni, majitel prostě zavolá a křížence mu přímo k výměně odveze odtahovka.

Svolávací akce se týká celkem 31.685 vozů, vcelku nových, byly prodány už v modelovém roce 2016 a vyrobeny letos mezi 18. srpnem a 24. zářím. Není tedy nijak obsáhlá a závada je samozřejmě potenciální, na problém se navíc přišlo poměrně brzy, což je určitě dobře. Přímo v USA se nachází 29.295 a v Kanadě pak 1.073 , zbylých 1.317 v Mexiku, případně na nemnoha exportních trzích. Ovšem pozor, většina z nich, konkrétně 25.280 ještě odpočívá na skladech dealerů, v provozu je jich pouze 6.405 a všichni majitelé byli na konci září upozorněni dopisem. Výměna, pochopitelně gratis, může trvat déle v závislosti na dostupnosti funkčních náhradních dílů. Pak dostanou náhradní vozidlo, pokud o něj budou mít zájem. Jistěže opět zdarma!

Prodejci tedy budou mít o starost navíc, protože kryt musí nahradit u všech aut, až poté je mohou nabídnout. Případný soudní spor s klientem, který by si u nich koupil vůz s nevyměněným dílem, by ho stál pověst, nemalé finanční náklady a ve finále i ztrátu koncese.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Aoyagi
Evidentně
| 13. 10. 2015
Asi jste zmeškal tu hysterii okolo trochu volnějších zapalovacích skříněk, že?
hmm
| 13. 10. 2015
O tom nic nevím, takže nevmetu ;-)
Avatar - Barrichello
hmm
| 13. 10. 2015
Jenže VW se jako tradičně neměl moc k tomu udělat svolávačku.

Jo ted mi vmeteš spínačky u GM, jasně. >:D
hmm
| 13. 10. 2015
Řetězy do "téesíček" od "fauvé" jsou taky od subdodavatelů. Ovšem na tvůj shovívavý postoj, jaký máš teď u GM, si v diskusích pod řetězy nevzpomínám ;-)
Avatar - Hammunasakra
hmm
| 12. 10. 2015
Jezdím autem a bohužel občas i v koloně. Jen neni nutný aby v tu chvíli jedno auto vypouštělo stejně jako několik desítek dalších ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku