Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Cadillac CTS-V – americká odpověď na výkonné evropské sedany

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 27. 2. 2008 • 07:57
7
Současný Cadillac CTS měl premiéru na loňském autosalonu v Detroitu a letos se na stejném místě představilo ostré provedení CTS-V.

Pod kapotou Cadillacu CTS-V je uložen stejný motor jako u Corvette ZR-1. Kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 6,2 litru poskytuje ve čtyřdveřovém sedanu výkon 405 kW (550 k) a točivý moment 746 Nm. Síla motoru je přenášena na kola prostřednictvím jedné ze dvou nabízených šestistupňových převodovek.

Cadillac CTS-V má vzadu víceprvkové zavěšení, elektromagnetické tlumiče Magentic Ride Control a systém Performance Traction Management, umožňující maximální akceleraci. O bezpečné zastavení se postarají kotoučové brzdy Brembo s šestipístkovými třmeny vpředu a čtyřpístkovými třmeny vzadu.

{videoplayer link="http://www.youtube.com/v/nyyP3rEZRYM&rel=1" style="auto"}

Související články

Témata
Avatar - Lonestarstate
27. 2. 2008 14:36
CTS-V
Video je celkem podařené. Snad jen zbytečně často přeblikávají úhly pohledu. Z toho by jeden dostal epilepťák. :-) A na CTS-V je podařené úplně všechno. :yes:
Avatar - Dragon.001
27. 2. 2008 01:53
No paráááda!
Pro mě je to variace Oplu Vectry C před faceliftem. Geometrie hraje prim! To auto si nikdo nespete. Na jednu stranu možná trochu ošklivé, ale tak! Že si ho člověk zamiluje...

Žádný proudnicový tvar a světla až na bok do půlky blatníku. Každému kdo jej zahlédne říká stejně jasně jako Vectra... Já nepatřím do konfekce! Jsem jiný! Dívej se a i když na venek mnou opovrhuješ, tak uvnitř tiše záviďíš! Nepatřím do té skupiny aut, co každý přehlíží, protože jich je na každém rohu mraky. Neříká: "Jsem lepší", ale "Jsem jiný" a výjmečný. Můžeš mě nenávidět, ale musíš mě uvnitř milovat. Navíc s výrazně zlepšenými podvozkovými vlastnostmi (na ameriku až neuvěřitelnými) je to dobrá volba!

Stejně tak lituju, že Opel přešel k tomu perverznímu hybridu Vectry: předek/zadek. Cadillac nepatří do skupiny usedlých BMW, MB, VW,... Není lepší, je odlišný a to mě na něm láká i s jeho nedostatky. Bravo Opel! Bravo Cadillac! :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud