Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Jak se opravují silnice v Česku

Michal Fokt Michal Fokt 4. 1. 2013 • 14:12
33
Proč jsou silnice samá díra a výtluk a proč záplaty moc dlouho nevydrží? Tohle možná poskytne na některé z otázek odpovědi.

Bydlíte kdesi v zapadlé uličce, jejíž asfaltový povrch pamatuje tatíčka Masaryka a víte, že když se vám udělá před výjezdem k garáže díra, bude tam už navěky? Pak jste si nejspíš koupili pytel asfaltové směsi a pomocí lopaty jste za teplého počasí díru spravili. Je to jen nouzové řešení, ale stále lepší, než nic.

Ale opravovat tímto způsobem frekventovanou, silně zatěžovanou silnici a navíc v době, kdy všude okolo leží sníh? To se snad může stát jen u nás. Určitě si po shlédnutí řeknete, že šlo jen o dočasné řešení a údržba se na jaře na místo vrátí, okolí vyfrézuje a vyspraví pomocí klasické asfaltové směsi.

A nejste padlí na hlavu? Vsadím se, že tímto úkonem byla problematika daného výtluku nejméně na dekádu vyřešena, což ostatně naznačuje i nejbližší okolí dotyčné díry, které očividně už podobným procesem záchrany kdysi prošlo. Ale má to i své výhody, na spraveném místě to očividně hezky drncá a začne se nadměrně zatěžovat povrch v prostoru za záplatou, až vznikne - hádejte co...

Související články

Témata
5. 1. 2013 16:26
Re: Silkot
U nás jezdilo něco podobného a řekl bych, že i lepšího. Dodávka velikosti Transitu dojela na začátek díry, a pak postupně rychlostí tak 1 cm/sec opravovala díru. Všechno se dělo pod vozem, takže nevím jakým mechanismem, ale díru opravila určitě rychleji než Silkot. Vtip byl v tom, že to obsluhoval řidič a celou dobu nevylezl z kabiny. Během léta se nový asfalt pasivoval a s tím, že oprava byla velmi přesná, nejsou některé opravené výtluky ani vidět - stejná barva a bez výstupků. Kvalita je perfektní, protože bez problémů drží víc jak 5 let. Bohužel to bylo poprvé a naposled, co jsem tenhle stoj u nás viděl.
Avatar - Mangalica
5. 1. 2013 13:01
Re: Silkot
Skutečně důvěryhodné tvrzení. Uvědom si, že lidi na těchto postech jsou de facto politici - politiky dosazení lidé :no: A pokud není politická vůle...

Já toto nikde nepotkal, zato potkávám mašiny, který stříkají horkej asfaltobordel do děr, až se od kol práší (dvoucentimetrový šutry)!
5. 1. 2013 12:28
Re: Naprosto běžné
Spousta silnic se u nás opravuje bblě, ale ona to je především otázka peněž. Spousta silnic, které už sou třikrát přezáplatované, opět záplatují. Místo aby obnovili celý kryt. A často to opravu zplácají za studena a pak už na to normální opravou nesahnou. Ale těch důvodů je víc než jen laxní přístup těch co to dělají.
Za komunistů mohli ty opravy dělat pořádně. Protože tu nic těžkého nejezdilo, vše se muselo tahat po dráze. V dnešním prostředí na trhu už je ale dráha neefektivní a hlavně neflexibilní. Spousta firem jede výrobu "Just in Time" a to dráha nedokáže zajistit. Proto za posledních dvacet let násobně stoupla intenzita těžkých nákladních vozidel. A jelikož jedno přejetí kamionem je pro silnici horší než 1000 osobáků, je tu velký problém.
Takže za komunistů stačilo pořádně opravit výtluk, protože podloží silnice dostačovalo. Dnes na většině silnic podloží nestačí a tak by byl komplet nový kryt mrháním peněz. A u některých silnic kde ten investor doufá, že třeba v třech letech sežene peníze na celkovou rekonstrukci, děla tyhle provizorní opravy. A někdy jenom proto, že na dražší záplatování ani nemá (to jsou hlavně ty kraje).
5. 1. 2013 12:25
Re: Silkot
Celému ŘSD a jejich panu řediteli nevěřím ani slovo. Neříkám, že to z té reklamy bude úplně ideální, rozhodně to bude lepší a sofistikovanější postup naž zalití asfaltem a zasypání množstvím štěrku, které se má "zajezdit".

PS: a oni to někde testovali, že ví, že to nevydrží?
5. 1. 2013 12:14
Re: Silkot
Ono kolem toho trošku udělali medíální humbuk TV a internetové plátky jako Idnes. Tohle je taková lokální recyklace za horka. A opravdu to nelze použít vždy a všude. A cenově to tak výhodné taky není.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku