Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Na kurz bezpečné jízdy přijel starým obytným téčkem. Podívejte se, jak se mu dařilo

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 22. 9. 2019 • 00:53

Na kurz bezpečné jízdy můžete vyrazit se kde čím. Třeba i téměř třicet let starým obytňákem, který se objevil na polygonu v Ostravě.

Centrum bezpečné jízdy Libros v Ostravě pravidelně zásobuje sociální sítě kuriózními příběhy a účastníky jejich kurzu bezpečné jízdy. Tentokrát se ale v akci objevilo vozidlo, které byste tu vážně jen tak nečekali.

Na ostravský polygon totiž přijel obytný Volkswagen T3 z roku 1990 dostavěný firmou Reimo. Auto prošlo kompletní renovací exteriéru i interiéru. Inspirací byl samozřejmě originální vzhled, vybrané věci si ale majitelé upravili podle vlastních potřeb. Nechybí kuchyňka s dřezem a vodou či úložné prostory pro osobní věci a kempování.

Model se vyráběl v letech 1979 až 1990 a letos oslavil čtyřicáté narozeniny od zahájení výroby. Jen připomeňme, že se jedná o poslední verzi Transporteru s koncepcí motoru vzadu. Vodou chlazený boxer umístěný pod podlahou zavazadlového prostoru se páruje s třístupňovou samočinnou převodovkou, pohání zadní kola a disponuje výkonem 64 kW. Ani dálniční tempo 130 km/h mu prý není cizí.

A jak si takové auto vedle během kurzu bezpečné jízdy? Na to už se můžete podívat ve výše přiloženém videu. Je to vskutku zajímavá podívaná!

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku