Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Nový Opel Astra poprvé na českých cestách. Jezdí stejně dobře, jak vypadá?

Stanislav Kolman
Diskuze (19)

Jednou z novinek Opelu Astra nové generace je plug-in hybridní pohon. Dostali jsme příležitost jej vyzkoušet ještě před tradičním testem.

Na klasickou týdenní zápůjčku Opelu Astra si budeme muset ještě nějaký čas počkat. První kusy se však již v České republice objevily. Před časem se ukázaly na slavnostní, avšak „jen“ statické premiéře. A před pár dny rozzářila české cesty nová Astra ve zlaté barvě znovu. Důvod? Probojovala se mezi šest finalistů aktuálního ročníku ankety Auto roku v ČR.

Využili jsme této příležitosti a novou plug-in hybridní Astru si půjčili na krátkou projížďku. Ještě než tedy přijde řada na klasický psaný test, přijměte prosím pozvání ke krátkému videosvezení. Zaměřili jsme se nejen na značně přepracovaný a v našich očích atraktivní design, ale především to, jak nová Astra do zásuvky jezdí. Přejeme příjemnou zábavu!

Video se připravuje ...

Stanislav Kolman
Diskuze (19)

Doporučujeme

Avatar - twistedTSD
12. 4. 2022 22:12
Re: Astra za melón
O tom dávno nerozhodují prodeje.
12. 4. 2022 14:44
Re: Astra za melón
Áno, skvelé auto pre by-kupcov. Keby to tak štatisticky nebolo, výrobca by to natvrdo neponúkal inak.
12. 4. 2022 10:13
Re: Re: problém je, že zase tak dobře nevypadá
Čo to prosím ťa trepeš. Zarezali fabriku? Kvôli brexitu a dopytu po vanoch optimalizovali výrobu, tak urobili zámenu. Astra hatch sa už nerobí v Poľsku (!), kombík v Anglicku, ale všetky pekne doma v Nemecku. Koľko automobiliek má štyri nosné modely vyrábané na domácej pôde a nie jogošmi, u nás alebo v Turecku? Ver tomu, že kontrola kvality a jej výsledky tomu aj zodpovedajú. Made in Germany žiaden blábol.

Naftový štvorvalec (rokmi overený, na servis lacný, akurát na výmenu oleja otravný ale z pohľadu mechanika) navyše s parádnym HDM od Aisin si zatiaľ môžeš kúpiť aj u Astry. U Golfu dostaneš úspornejší ale zvukom traktor s hnusnou dvojspojkou určenou pre úplne iný typ áut, lebo koncern.

A pokiaľ ide o benzínový "stále štvorvalec" od VW (alebo trojvalce od Ford najnovšej generácie), tak si pozri aktuálny Motoring na TA3 kde mal na test 110kW SEAT Aronu. Nahrával zvuk motora keď ide na dva valce. Prisám Bohu som sa o to auto bál, že sa rozsype a príde strih. Hrôza. Tak ďakujem pekne, toto strkať aj do Octy, Variantu či Škodiaqov. Ale je to štvorvalec! Dobrý kultivovaný a správne používaný trojvalec je super, žiadne HTP. Len netreba počúvať krčmové reči a múdrosti na internete.

Opel má 160 rokov, pod Stellantisom generuje zisk čo 88 rokov pod GM nedokázal. Ty budeš dávno mŕtvy, kým on zomrie, tomu ver. :-[] Alebo je to možno len želanie. Nuž smola, pán prognostik.
Avatar - Barry Lyndon
11. 4. 2022 18:00
Re: problém je, že zase tak dobře nevypadá
To právě nevidíš teď, ale počkej za 5 let. Člověk může klidně jezdit v 10 let starém Golfu a pořád nevypadá jako podivínská socka, ale v 10 let staré Astře už je to prostě ošemetné...
Avatar - twistedTSD
11. 4. 2022 17:50
Re: Astra za melón
To by bylo skvělé auto. Bohužel no.