Video: Podívejte se, k čemu je stabilizace přívěsu...

Například stabilizace přívěsu, ať už nákladního, či obytného. Pokud ji nemáte, dokážete si představit, co přípojné vozidlo udělá například v rychle projeté ostré zatáčce, nebo při prudkém brzdění. I na dálnici musí být řidič velmi obezřetný a svou jízdu přizpůsobit tomu faktu, že za sebou táhne mnohdy mnohasetkilogramový náklad.
Někteří to znají dokonce z praxe. A pokud zmíněnou stabilizaci na voze, nebo přívěsu nemáte a přesto jedete jako závodník, následky mohou být i tragičtější, než ukazuje amatérské video z polské dálnice. Řidičovi kombi BMW řady 3 E36, který táhl na přívěsu další vůz stejné série coby řádně vytuněné kupé, se naštěstí nic nestalo, i když celý incident vypadal opravdu hrozivě.
Komentáře posádky v autě, která celou situaci nafilmovala, zajisté není třeba překládat. Výraz, jenž zde několikrát zazní, ani v polštině rozhodně není ekvivalentem slova zatáčka. Byť jisté souvislosti vzhledem k pohybům přívěsu zde jsou.
Výrobci automobilů i přívěsů si dnes s tímto problémem dokážou poradit díky aplikaci elektronických stabilizačních systémů. U velkých terénních vozů se tažení těžkého přívěsu předpokládá, a tak jej mnozí výrobci montují standardně, britský Land Rover nevyjímaje. Takový systém dokáže díky senzorům rozkývaný přívěs uklidnit nejen při brzdění, ale i v zatáčkách a při přejíždění z pruhu do pruhu.
Výrobci přípojných vozidel na to jdou ještě jinak, ti svá zařízení pochopitelně montují přímo na ně, konkrétně na nápravy a propojují je s brzdovým systémem přívěsu. Jsou pak schopna neposlušný karavan bezpečně přibrzdit.