Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Podívejte se, k čemu je stabilizace přívěsu...

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 10. 7. 2011 • 05:07
21
Elektronické asistenty sice řada řidičů odmítá, protože jim mluví do řízení. Existují ovšem určité mezní situace, kdy se mohou hodit.

Například stabilizace přívěsu, ať už nákladního, či obytného. Pokud ji nemáte, dokážete si představit, co přípojné vozidlo udělá například v rychle projeté ostré zatáčce, nebo při prudkém brzdění. I na dálnici musí být řidič velmi obezřetný a svou jízdu přizpůsobit tomu faktu, že za sebou táhne mnohdy mnohasetkilogramový náklad.

Někteří to znají dokonce z praxe. A pokud zmíněnou stabilizaci na voze, nebo přívěsu nemáte a přesto jedete jako závodník, následky mohou být i tragičtější, než ukazuje amatérské video z polské dálnice. Řidičovi kombi BMW řady 3 E36, který táhl na přívěsu další vůz stejné série coby řádně vytuněné kupé, se naštěstí nic nestalo, i když celý incident vypadal opravdu hrozivě.

Komentáře posádky v autě, která celou situaci nafilmovala, zajisté není třeba překládat. Výraz, jenž zde několikrát zazní, ani v polštině rozhodně není ekvivalentem slova zatáčka. Byť jisté souvislosti vzhledem k pohybům přívěsu zde jsou.

Výrobci automobilů i přívěsů si dnes s tímto problémem dokážou poradit díky aplikaci elektronických stabilizačních systémů. U velkých terénních vozů se tažení těžkého přívěsu předpokládá, a tak jej mnozí výrobci montují standardně, britský Land Rover nevyjímaje. Takový systém dokáže díky senzorům rozkývaný přívěs uklidnit nejen při brzdění, ale i v zatáčkách a při přejíždění z pruhu do pruhu.

Výrobci přípojných vozidel na to jdou ještě jinak, ti svá zařízení pochopitelně montují přímo na ně, konkrétně na nápravy a propojují je s brzdovým systémem přívěsu. Jsou pak schopna neposlušný karavan bezpečně přibrzdit.

Související články

Témata
26. 11. 2017 22:32
Obytný přívěs
Pěkný den všem.. týká se to i obytných přívěsů? My si totiž zrovna jeden koupili a chystáme se s ním na cesty hned, jak se na jaře oteplí, tak abychom stihli všechno vyřešit předem a pak jen rovnou vyrazili. :-) Mimochodem, pokud byste sháněli vozík, přívěs nebo jakékoli jiné použité příslušenství k autu, doporučuji mrknout na tento [odkaz] :-)
15. 7. 2011 22:09
Re: 80 km/h
O rychlosti tachometr vs. GPS samozřejmě vím. Rozdíl návěs nebo přívěs či výjimky jsou k ničemu, protože na českých silnicích smí jet vozidlo nad 3,5 tuny kromě autobusu nejvýš 80 km/h.
11. 7. 2011 12:00
Re: ...
... keby si potreboval niekoho na zatazenie privesu po ceste a lestnie chromoveho zabradlia na Jadrane, napis SZ :-!
11. 7. 2011 10:49
je to vo vodicoch
keby vodici nejazdili na pretazenych vozikoch rychlejsie ako sa ma, tak by stabilizaciu nebolo treba.

takto to skonci tak, ze teraz niektori experti jazdia s privesmi aj 150km/h, tak so stabilizaciou budu jazdit 180 a nepomoze im to...
11. 7. 2011 08:09
Re: ...
Souhlasí, .ale upozorňuji, že Tuareg je
a-silný
b- 4x4 ,což znamená, že "neplave"
c- dostatečně těžký,

nevím, nevím, jestli ten polák měl ještě co zašlápnout a také zda hmotnost nákladu +přívěsu nepřekračovala hmotnost auta, to pak nepomůže ani svěcená voda!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud