Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Prototyp Audi R8 druhé generace se prohání na okruhu Ascari

Ondřej Chamilla Ondřej Chamilla 20. 2. 2015 • 04:28
4
Audi postupně odhaluje nový supersport R8. Zatím známe jen tvar laserového světlometu, nyní ale automobilka vypustila první video, kde maskovaný vůz můžete vidět v akci.

Na ženevském autosalonu proběhne premiéra druhé generace Audi R8. Vůz bude mít zpočátku pod kapotou pouze atmosférický desetiválec ve dvou výkonových variantách, později však má přijít i menší jednotka. Pro model R8 máme očekávat 397 kW a 539 N.m, vrcholná verze R8 Plus dostane ještě až 448 kW a 559 N.m. Jedinou převodovkou je sedmistupňový dvouspojkový automat S-Tronic.

Audi vzalo prototyp vozu na krásný okruh Ascari a natočilo video, na kterém můžete vidět R8 poprvé v akci. Zdá se, že se bude opět jednat o potentní sportovní vozidlo, ačkoliv opomenuta nemá být ani každodenní použitelnost. Již nyní víme, že auto bude mít o 66 kg nižší hmotnost než dříve, chybět samozřejmě nebude ani plně variabilní pohon všech kol Quattro.

V interiéru dále najdeme Audi Virtual Cocpit s obrazovkou o úhlopříčce 12,3 palce, která nahrazuje běžně budíky v kapličce. Vedle desetiválce pak můžete očekávat rovněž elektrickou a hybridní variantu nového supersportu. Více informací přineseme v následujících týdnech.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Hammunasakra
Podle mě bude R8 lepší jak Hurracán
| 20. 2. 2015
Nastavování tuhosti podvozku sice má ale luxus s velkym L jak píšeš je dost něco jinýho ;-)
Avatar - Hammunasakra
Podle mě bude R8 lepší jak Hurracán
| 20. 2. 2015
[odkaz] ;-)
Avatar - white label
Podle mě bude R8 lepší jak Hurracán
| 20. 2. 2015
R8 umí luxus? Myslíš jízdně?
Avatar - flyboyeda
Podle mě bude R8 lepší jak Hurracán
| 20. 2. 2015
Nová R8 to bude diamant

kdysi dávno jsem přišel s názorem že R8 by mělo být jako 911ka, né že by mělo mít motor vzadu to ani náhodou, pěkně uprostřed, tam patří motor

myslím to tak že 911ka se za ty roky dramaticky dizajnově neměnila a s R8 to bude stejné, nemusí docházet k radikálním dizajnovým změnám jenom drobné úpravy až k dokonalosti, vždy to bude Luxus versus Sport, R8 umí obojí

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku