Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: To bylo těsné! Hyundai i20 WRC při tréninku málem trefil traktor

David Bureš David Bureš 12. 7. 2015 • 08:42
7
Na jezdce rallye čekají na některých tratích nečekané překážky. Trénink Thierryho Neuvilla málem zastavila zemědělská technika.

Rallye obecně patří mezi nejtěžší automobilové závody. Na jezdce čekají různé povrchy, střídající se počasí nebo náročné zatáčky. Na mnohé záludnosti se dá připravit při náročném tréninku, některé ale dokáží i přes pečlivé přípravy nemile překvapit.

To je i případ situace na přiloženém videu, které zachycuje belgického jezdce Thierryho Neuvilla ve svém Hyundai i20 WRC při tréninku na srpnovou německou rallye. Rychlá jízda uprostřed vinic mohla být pro Neuvilla fatální, do cesty mu totiž náhle vjel traktor.

Jednička týmu Hyundai však dokázala na překážku pohotově zareagovat a stihla před traktorem včas zastavit. Činil se ale i řidič traktoru, který si řítícího se korejského hatchbacku stačil přece jen všimnout a ze silnice zase rychle vycouval.

Stáj Hyundai se na srpnovou rallye v Německu pečlivě připravuje. V okolí Trevíru totiž vedle stávající i20 WRC nasadí v rámci testování i její novou generaci, která se vedle přepracovaného vzhledu bude lišit karoserií s dvěma páry bočních dveří. Zatímco motor nové i20 WRC je už podle slov šéfa týmu Hyundai Michela Nandana hotový, aerodynamika ještě projde úpravami. Novinka musí být hotova do podzimu, na 1. listopad je naplánována její homologace.

Související články

Témata
Avatar - vabis
13. 7. 2015 22:50
chudák traktor
chudák traktor, potkat na cestě takový sajrajt, tak se leknu taky >:D >:D >:D :yes:
Avatar - Ruudazvostravy
13. 7. 2015 12:10
x
Nó,to bilo akonrát WRC,hrc a potom p*rc.
Avatar - Ja Prvni 123
12. 7. 2015 20:58
Re: Mňa na tom videu zaujíma niečo úplne iné...
Jo - to bylo prvni, co me napadlo!
Zvlast ta prvni je hodne z nadhledu, takze to vypada, ze svedomity vinohradnik hllidkuje nad vinohradem s vrtulnikem...
>:D
Avatar - white label
12. 7. 2015 20:45
Re: Mňa na tom videu zaujíma niečo úplne iné...
Fakt, něco "neuvěřitelného", že tam (v dnešní době) měli "aktivní" kameru (např. v mobilu) hned dva diváci najednou, když slyšeli přijíždět závodní auto.
12. 7. 2015 19:44
Re: Mňa na tom videu zaujíma niečo úplne iné...
Že by diváci? :-|

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku