Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Volkswagen Golf GTI – Sportovec v pohybu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 3. 2009 • 12:54
133
Nová generace Volkswagenu Golf GTI se na loňském autosalonu v Paříži představila v podobě studie a v letošním roce vstupuje i na český trh, kde její ceny začínají na 690.500,-Kč.

Volkswagen Golf GTI nastupuje s vylepšeným čtyřválcem 2,0 TFSI, který nyní disponuje výkonem 155 kW (211 k) mezi 5300 a 6200 ot./min. Točivý moment turbodmychadlem dopovaného motoru je opět velmi konstantní, když mezi 1700 a 5200 ot./min. neklesá pod 280 Nm. Motor plní emisní normu Euro 5.

Golf GTI s hmotností 1318 kg (třídveřový hatchback s man. přev.), resp. 1339 kg (třídveřový hatchback s DSG) akceleruje z 0 na 100 km/h za 6,9 s a nejvíce jede 240 km/h. Ke standardní šestistupňové ručně řazené převodovce lze mít za příplatek 1875 Euro šestistupňovou dvouspojkovou převodovku DSG. S ní se nemění čas potřebný pro akceleraci, ale GTI jede jen 238 km/h.

Doporučujeme
Volkswagen Golf GTI na českém trhu za 690.500,- Kč

Související články

Témata
Avatar - Hammunasakra
1. 4. 2009 15:33
Re: Milý wetor(e)!
Getze? G-alina T-atjana i-vanovna má (sice rozměrově PODOBNÉHO), ale HRANATÉHO nikoliv G-etze, ale G-olfa (s ÓÓÓÓBROVSKOU samolepkou "G-T-i" na zavazadelníku) ;-)
PS: A já mám Brumlu brumlíčka Milááááška mého :-)
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2009 13:56
Re: Má milá GGGalino TTTatjano iiiivanovno!
Proti tomu (vpodstatě) NIC NEmám, to naopak DOBRÝM VKUSem nazývám ;-)
Tedy PRO MNE osobně je Caterham už asi "moc", ale čistě TEORETICKY se mi "bubosti" typu KTM "líbí" - já "když už TAK už" - bych volila Caparo T1 :-) :yes:
A se Subaru maličké ZKUŠENOSTi mám - to komentovat NEtřeba ;-)
Přesto si myslím, že Mazda 3 (ať jako BĚŽNÝ vůz, či tato "divoká" verze je až NEuvěřitelně PODceňován!) ;-\
Pěkný den (vím že JÁ jsem se se "svými" modely do škatulky "levný sporťáček" příliš NEvešla) :-)
31. 3. 2009 13:42
Re: Má milá GGGalino TTTatjano iiiivanovno!
Levný sporťáček - dost obecná definice, ale pokusím se nastínit "mé", čistě osobní varinty.
Víkendová zábava - Caterham, kompromisní HH - Type-R, nebo ST, více bych se ale klonil k Fordu. A než 3MPS, nebo RS, tak bych se radši poohlédl po skladovce a nebo mírně jetém STI
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2009 13:05
Re: Milý wetor(e)!
Má UKAJINská služebná G-alina T-atjana i-vanovna je "skromnost sama" a za svůj HRANATÝ golf se jistě NEstydí, hlavně po posledních "úpravách" jí "pasuje" jak ulitý (trošičku nám přes zimi PŘIBRALA, a do dveří se již NEvešla, tak jsme střechu odřízli a pro větší pohodlí přední sedadla vyndali, takže má ORIGINÁLNí "JEDNOprostorové" cabrio (pochopitelně poháněné motorem TDi) - takže NENí důvod "se stydět"! :yes:
PS: A když volant TLAMičkou pohltí/podrží a tlapkami rozměrů rohožky před dveřmi "přibržďuje" - TO je pane "decelerace"! To jí PORSCHE může závidět! - takže opravdu ŽÁDNÝ důvod k "ostychu" - TAK origínální pohled na "vozidlo" hned tak NEzažijete (jako když Galinu Tatjanu ivanovnu do vozu pomocí kladkostroje "spouštíme")
Pěkný den :-)
Avatar - Hammunasakra
30. 3. 2009 20:12
Re: Milý white label(e)!
S tou ZADNí nápravou SHODNEME se, já jen "vytrénována" německými testy kde ta srovnání "běžně" se používají a bmw zas o tolik DRAŽŠí NENí - a ... a dnes chtít takové auto, asi bmw 135i by na PRVNíM místě bylo (čistě "prakticky" jsem pro "běžný" život maličko uvažovala o 123d) a Focus RS hned za ním.
Pěkný den :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud