Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Víme, co děláme, řekl šéf designu BMW k tvarům nových modelů

Dominik Kovář
Diskuze (28)

Šéf designu dává nahlédnout do budoucího směru vzhledu modelů BMW.

Nejnovějším přírůstkem ve vozovém parku automobilky z Mnichova je BMW řady 5 osmé generace. Ostře sledovaná novinka rozvířila fanouškovské vody v oblasti technologií a motorizace, zatímco u designu byla na rozdíl od předchozích novinek konzervativnější. 

Plynule klesající střecha ve vás může vyvolávat pocit, že se díváte na liftback, ale nenechte se mýlit! Stále se jedná o luxusní sedan s krátkým víkem kufru. Designéři věděli, že takto důležitý model nesmí vyvolávat rozporuplné reakce jako větší řada 7 nebo hybridní model XM. Je tohle cesta, kterou se bude automobilka vydávat u dalších nově příchozích modelů?

“Neignorujeme komentáře. Slyšíme to, vidíme to. Také se díváme na naše prodejní čísla a ta vypadají dobře,” řekl Adrian van Hooydonk, šéf designu BMW. “Cítíme, že potřebujeme přidávat nové prvky do designu. Nemůžeme se stále opakovat. Někdy musíme udělat krok stranou a dělat nové věci. Důvodem toho všeho je mít úspěch i za 10 let,” dodal.

Van Hooydonk tím naráží na fakt, že ač může design vozu působit na začátku zvláštně, v průběhu životního cyklu se začne těm samým zákazníkům líbit. “Když auto poprvé představíte, lidé si tím nejsou jistí - někomu se líbí, někomu ne. Ve středu životního cyklu už ale se vzhledem většina souhlasí.”

“Máme docela jasnou představu o tom, kam míříme, takže to není tak, že experimentujeme a čekáme, jak se design uchytí. Je to velmi promyšlený proces,” prohlásil van Hooydonk. Jako automobilový designér si uvědomuje, že vzhled vozu musí být víceméně aktuální přibližně 8 let, což je průměrná životnost jedné generace u BMW. Zároveň dodává, že ačkoliv BMW není jeho společnost, cítí odpovědnost za její budoucnost. 

Video se připravuje ...

Jak se staví k hojně komentovaným mřížkám chladiče? “Když se podíváte do naší historie, všimnete si, že jsme dělali všechny variace od vertikálních, tenkých až po široké nebo velmi nízké. Myslím, že v budoucnu bude důležité, že náš design bude čistší. Mřížku navrhneme podle proporcí vozidla nebo podle výrazu, který mu chceme dát,” uzavírá Adrian van Hooydonk.

Dominik Kovář
Diskuze (28)

Doporučujeme

31. 5. 2023 07:32
Dizajn
Dnešný automobilový dizajn sa dá nazvať prinajlepšom znesiteľným. Na mnohé sme si už zvykli, ani mám to nedošlo. Od určitej doby ale u áut absentuje krása a elegancia. Dôležité je byť vidieť, vsádza sa na expresívnosť, dravosť, agresiu. Úpadok automobilového dizajnu začal s úpadkom automotive ako takého, začalo sa šetriť na všetkom a prví to odniesli dizajnéri. Odborníci a umelci v dizajnových štúdiách ostali bez práce a nahradili ich druhoradí robotníci z radov zamestnancov automobiliek. Na ázijský vkus to stačilo, biznis je biznis a produkcia sa riadi trhom, na ktorom sa dá najviac zarobiť. pretože nikdy o nič iné ako o zisk nešlo a nepôjde.
Teraz sa začína karta obracať. Číňania sa tlačia na trhy starého kontinentu a prichádzajú s dizajnom, na ktorý sa pozerá o niečo lepšie ako na ten domáci. Deje sa to naopak, oni sa prispôsobujú európskemu vkusu. Dúfam a verím, že sa európski výrobcovia spamätajú, uvedomia si nezanedbateľnú dôležitosť domáceho trhu (v rámci svetadielov) a opäť prispôsobia dizajn svojich produktov európskemu vkusu, na úrovni a s pomocou renomovaných odborníkov, nie patlaním poloamatérov v privátnych dielňach.
31. 5. 2023 07:23
Re: snaží se "trefit budoucnost"
Tak mě napadá, nebude G60 řešit Alpina jen s benzínem? To by mohlo po jejím převzetí fabrikou v mnohém pomoci.
31. 5. 2023 07:16
Re: Designéři jsou mistři v jiném oboru, žvanění
Dovolím si nesouhlasit. Jasně, Bangleova éra byla polarizující, ale E60 dnes vypadá stále dobře. F10 pak byla krásně čistá a definující tvar sedan vyšší střední. G30 potřebovala FL hlavně kvůli předním světlům, ale po něm to byla opět perfektní práce.
G60 se pere s nutností být "Bi" a vyšším pontonem, ten bych ještě odpustil, kdyby zbytek vozu nebyl křečovitý.
31. 5. 2023 07:14
Re: Viem, čo robím
Hlavne nikto nahlas nepovie, že vkus a názor európskych zákazníkov je druhoradý. Sú väčšie a dôležitejšie trhy, podľa ktorých sa primárne dizajn riadi. Preto je podľa mňa taký markantný rozdiel medzi dizajnom päťka a sedmičky - cieľový zákazník je v pre každé auto v inej časti sveta. Ale to sa asi nesmie verejne priznať, lebo by to bolo nekorektné s ohľadom na rasu, národnosť, pohlavie alebo vierovyznanie...
30. 5. 2023 00:16
Dizajn ako pre Cinanov
A nebol by som prekvapeny, keby zamerne.