Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Víte, že je v Praze hřbitov tatrovek? Podívejte se, jak to tam vypadá

Jan Zajíc Jan Zajíc 4. 1. 2022 • 19:59
14
4
Zobrazit náhledy (14)
Vrakoviště Tatrovek Vrakoviště Tatrovek Vrakoviště Tatrovek Vrakoviště Tatrovek Vrakoviště Tatrovek Vrakoviště Tatrovek Vrakoviště Tatrovek Vrakoviště Tatrovek Vrakoviště Tatrovek

V České republice je řada míst, kde najdete opuštěná a odložená auta. Jedno pozoruhodné vám poodhalíme.

Tahle lokalita je zajímavá zejména tím, že ji lze zjednodušeně popsat jako "hřbitov osobních tatrovek". Minimálně tak na pohled působí. Na místě se totiž nachází hned několik odstavených exemplářů modelu 613.

A zajímavé také je, že jde o lokalitu v Praze, ne tak daleko od centra.

Bohužel zatím nevíme, jak a proč se tatrovky dostaly zrovna na toto místo, ale pokusíme se to zjistit, slibujeme. Stejně jako to, jaká je čeká budoucnost

Auta každopádně stojí na oploceném pozemku, takže ani přístup k nim není vyloženě snadný. Přesto se našemu fotografovi povedlo několik vozů vyfotit. Prohlédnout si tak můžeme v zeleni chátrající "šestsettřináctky" v různých barvách a v různém stavu.

video

Vidíme černé limuzíny, hasičské auto a snad i žlutou tatrovku asistenční služby. Různě se pak také povalují části karoserie a náhradní díly. A zaujalo nás také, že na jednom vozidle vidíme starou poznávací značku.

Na místě však "neodpočívají" jen Tatry 613, spatřit můžeme i jiné automobily, například opuštěnou Škodu Rapid.

Pohled na odložená auta je vždy smutný, ale současně svým způsobem fascinující. I proto se chceme na tento "hřbitov tatrovek" vrátit a zjistit o něm co nejvíc informací.

A vy nám zatím třeba napište, jestli znáte nějaké podobné místo, nejlépe e-mailem na redakce@auto.cz.

Související články

Témata
Avatar - mates2
9. 1. 2022 06:29
T613
To neni hrbitov aut, je to tam jako zdroj dilu a ma to majitele. Tudiz objev smeriky se nekona. Lidi co se motaj kolem tater vi svoje, autor bohuzel nevi nic.
5. 1. 2022 18:37
za lesem
za naším lesem jsem taky objevil odložený auta, jsou dovezena kamiony a stojí na trávě nebo recyklační směsy. Jsou tam asi jen škodovky, asi 2000kusů a nevím proč je škoda dává do utulku 290km od sebe.
5. 1. 2022 01:05
Pelc Tyrolka, Na Kindlovce
vrakáč různých odložených aut, nejen T613.
https://mapy.cz/zakladni?…
A co nimi bude? Část odvozí do sběru a zbytek nechají přírodě.
https://mapy.cz/zakladni?…

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud