Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vlivní lidé diskutují na Sicílii o ochraně klimatu. Dopravili se tam prý 114 soukromými tryskáči

Jan Zajíc Jan Zajíc 2. 8. 2019 • 18:45
19

Google Camp je několikadenní uzavřená akce pro různé vlivné lidi, celebrity či byznysmeny. Koná se na Sicílii a jedním z hlavních témat má být boj proti změnám klimatu.

Do komplexu Verdura Resort se dostavila řada známých osobností, namátkou například princ Harry, bývalý americký prezident Barrack Obama, herci Bradley Cooper, Leonardo DiCaprio, zpěvačka Katy Perry nebo modelka Naomi Campbell. Každoroční Google Camp jako setkání vlivných lidí vymysleli zakladatelé společnosti Google Larry Page and Sergey Brin.

Osobnosti se přitom na místo konání musí dopravit samy, pak už mají vše zdarma - samozřejmě včetně luxusního ubytování či kulturního vyžití. Součástí letošního programu údajně jsou koncerty Stinga či Eltona Johna.

Paradoxní však je, že přestože je jedním z hlavních témat ochrana klimatu, sicilský tisk spočítal, že vlivní lidé se na ostrov ve Středozemním moři dostali soukromými tryskáči. Mělo by jich být 114.

A to samozřejmě představuje značnou zátěž pro klima, jak spočítal bulvární Page Six, 114 "private jetů" vyprodukuje na cestě z Los Angeles na Sicílii asi 784 tisíc kilogramů CO2.

To všechno jen kvůli třídenní akci, na níž si pozvaní budou povídat o oteplování, oxidu uhličitém a změnách klimatu...

Související články

Témata
Avatar - Jerry.Gunman
25. 11. 2019 09:44
Re: Hate
A koncem desátého století tehdejší vědci (neboť teologie byla tehdy považována za precizní a exaktní vědu, fakticky nejvyšší ze všech věd) nad veškerou pochybnost spočítali, že lidem bylo dáno tisíc let od příchodu spasitele až po jeho druhý příchod - a protože křesťanský svět jest pln hříchu, zloby a rozmařilosti, Bůh jej zničí.
A skutečně ke konci roku 999 "prakticky všichni" očekávali konec světa.

A i tehdy se našli Donové Vitové, kteří (arciže v zájmu všeobecného dobra, jak také jinak, že) navrhovali, že "popírači" by měli býti postihování již jen za to, že popírají zjevnou a nejvyššími vědeckými autoritami prokázanou pravdu.

A je jisté, že skorem jeden každý z nich tvrdil, že "on sám" jest k nim pln křesťanské lásky a porozumění není pro žádné represe, ale přesto přese všechno... nějaký ten trestík by si dozajista zasloužili...

JJ, historie má tendenci se opakovat... Tak co, Done Víto, jakejpak trestíček bys pro mne, pro Pradědu, pro Wina Dízla, pro Barika aj vymyslel, kdybys tedy jako mohl? Nechal bys nás láskyplně upálit, narazit na kůl, nebo jenom zaživa rozčtvrtit?
5. 8. 2019 08:35
Komu tahle hysterická kampaň slouží?
Že se klima mění, to vidí asi každý. Ale kde se vzalo, že ho (zásadní měrou) mění člověk, a zrovna přes emise CO2?
Lidi se rádi upnou na nějaký mýtus, třeba na boj proti CO2, a pak už ochotně ignorují zřejmé a prokazatelné, možná mnohem závažnější problémy, jako je třeba masivní odlesňování Amazonie, nebo v mnoha zemích běžný obludný systém zemědělství postaveného na masivním používání glyfosátu, který škodí lidem a nepřímo znehodnocuje půdu, nebo zamořování prostředí látkami, které jsou přírodě cizí a které negativně zasahují do jejího fungování...
Je známo, že "živočišná zemědělská výroba" (tedy produkce masa, mléka, vajec...) velkou měrou znečišťuje prostředí, spotřebovává obrovské množství pitné vody a produkuje velké množství skleníkových plynů. V neposlední řadě jsou zemědělské velkochovy zdrojem obrovského utrpení pro miliardy živých tvorů. Kdo je ochoten jíst méně masa, a tak pomoci přírodě, klimatu, zmírnit utrpení zvířat?
Německo má agresivní plány na snižování uhlíkových emisí a přitom zavírá jaderné elektrárny a staví nové na zemní plyn! :-O U nás nejméně dvě velké elektrárny spalují spousty nekvalitního uhlí, produkují miliony tun CO2 a plno dalších škodlivin (mj. rtuti) rozptylují do okolí, a to kvůli produkci elektřiny, kterou nepotřebujeme a tedy vyvážíme. Je to jeden velký Absurdistán.
Jako podnět k přemýšlení doporučuji tento článek:
https://www.zerohedge.com/…t-exist-practice
Prostě, věci jsou složitější, ale lidé milují zjednodušování problémů (až ad absurdum), a tak je teď v módě boj proti CO2, igelitovým pytlíkům a plastovým brčkám, a samozřejmě proti Rusku (protože to je ztělesněné zlo).
Avatar - lyon667
3. 8. 2019 09:42
Re: Hate
Klima se měnilo vždy a vždy se měnit bude. Pokud si někdo myslí, že ho lze řídit, jak se lidstvu zrovna hodí, měl by vrátit občanku.
Avatar - lyon667
3. 8. 2019 09:40
Re: Joj elity to zařídí ...
Smysluplná a užitečná by byla jen v případě, že by tou dobou bouchla Etna.
2. 8. 2019 19:50
Re: Hate
Jak to myslis?

To je realita.. Vedecka informace o soucasnem stavu.

Myslim, ze postih by si zaslouzili spis ty, co popiraji zmenu klimatu.

PS Pisu BYCH, nejsem pro zadne represe.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku