Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Golf Sportsvan R-Line: Špetka stylu pro nafouklý Golf

David Bureš David Bureš 4. 9. 2015 • 13:05
4
2
Volkswagen prezentuje Golf Sportsvan jako výrazně stylovější auto než předchozí Golf Plus. Nyní může být toto MPV ještě větší stylovka.

Volkswagen postupně rozšiřuje nabídku paketů sportovních doplňků R-Line. Naposledy se jej dočkaly wolfsburská MPV, po novém Touranu jsou balíčky R-Line dostupné i pro Golf Sportsvan. Automobil si budeme moci poprvé prohlédnout tento měsíc na veletrhu IAA.

Podobně jako pro ostatní modely budou i pro Golf Sportsvan dostupné dva designové pakety s názvem R-Line. Jeden upraví vnější vzhled automobilu, druhý se zaměří na interiér.

Hlavním prvkem exteriérového balíčku je nový nárazník, jehož provedení se inspirovalo u Touranu R-Line. Jeho součástí je chromovaný pás nebo nové chladicí otvory. Záď pak zdobí difusor, chromované koncovky výfuky a též zatmavená zadní světla. Chybět nemohou ani loga divize Volkswagen R.

Interiérový paket R-Line přináší především nová sportovní sedadla se sedáky v tkanině Race a bočnicemi z mikrovlákna San Remo. Specialitou jsou též sportovní multifunkční volant a kryty pedálů z nerezové oceli.

Stylový nádech interiéru dále dodává dekorativní lišta, prahy s nápisem R-Line nebo koberečky s kontrastním prošíváním. Speciální verzi Golfu Sportsvan připomíná i samotný multimediální systém, po jehož spuštění se na uvítací obrazovce objeví nápis R-Line.

Vedle dvou designových paketů R-Line bude pro Golf Sportsvan k dispozici též technický balíček. Jeho součástí je progresivní řízení a podvozek snížený o 15 milimetrů, které doplňují zatmavená skla. Zákazníci dále mohou vybírat ze čtyř sad 17palcových a 18palcových kol, které pochází z nabídky R-Line.

Volkswagen zatím nezveřejnil, kdy se Golf Sportsvan s paketem R-Line objeví na trhu. Stejně tak zatím neznáme ani cenu jednotlivých balíčků.

Související články

Témata
Avatar - Verny_2013
4. 9. 2015 15:15
R Line paket
No nevím možná jsem trochu slepý, ale krom těch obřích kol a droboučkých písmenek jsem si vlastně ničeho nevšiml. Připadá mi to jako věhlasná mirkokuchyně pro fajnšmekry ( nebo spíš pro snoby?). Za hodně peněz dostaneš málo masa ale spoustu marketingové omáčky kolem. Osobně vidím pro "vanu plnou sportu" jak mu s oblibou říkám mnohem smysluplnější položky v příplatkové výbavě. Ale proti gustu žádný dišputát.
4. 9. 2015 12:22
Design
Ta fotka je hrozna, mozna i auto ve skutecnosti, tezko soudit. Jak nejaky zabak.
To uz i u Citroenu umi ten nemecky design lepe ;-)
[odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud