Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen na Slovensku zvýšil výrobu, bude ale propouštět

ČTK ČTK 19. 4. 2019
12
12
Zobrazit náhledy (12)
Volkswagen Bratislava Volkswagen Bratislava Volkswagen Bratislava Volkswagen Bratislava Volkswagen Bratislava Volkswagen Bratislava Volkswagen Bratislava

Slovenská divize německé automobilky Volkswagen loni zvýšila výrobu aut, letos plánuje v rámci zvyšování produktivity snížit zaměstnanost o 3000 pracovníků.

To by znamenalo pokles zaměstnanosti asi o pětinu, firma také očekává pomalejší růst mezd. Letošní rok označili zástupci slovenské továrny automobilky za klíčový pro její budoucnost v rámci koncernu. Vedení společnosti Volkswagen Slovakia to dnes oznámilo na tiskové konferenci.

Z výrobních linek bratislavské továrny Volkswagenu loni sjelo 408.208 vozů, což proti předchozímu roku představuje nárůst o 12,8 procenta. Slovenský Volkswagen je z hlediska produkce největší ze závodů celkově čtyř automobilek, které v zemi montují vozidla. Slovensko je v přepočtu na obyvatele největším výrobcem aut na světě, automobilový průmysl je hlavním tahounem slovenské ekonomiky.

Záměr koncernu Volkswagen zvýšit do roku 2025 produktivitu svých továren o 30 procent chce slovenská divize automobilky naplnit z větší části již v letošním a v příštím roce. Předseda představenstva Volkswagen Slovakia Oliver Grünberg novinářům řekl, že součástí opatření bude i snížení zaměstnanosti o 3000 pracovníků v letošním roce. Tento cíl chce firma dosáhnout například o prostřednictvím přirozené fluktuace či neprodloužením pracovních smluv na dobu určitou. Loni Volkswagen na Slovensku zaměstnával 14.800 lidí.

Vedení slovenské divize Volkswagenu očekává při kolektivním vyjednávání nižší růst platů pracovníků než naposledy. V roce 2017 si odbory i stávkou vymohly zvyšování mezd během půldruhého roku dohromady o zhruba 14 procent.

Volkswagen na Slovensku vyrábí sportovně užitková vozidla a také malé automobily Škoda Citigo, Seat Mii a Volkswagen up!. Loni do výrobního portfolia slovenské továrny Volkswagenu přibyly nový model Audi Q8 a nová generace modelu Volkswagen Touareg.

Volkswagen v předchozích letech masivně investoval do své slovenské továrny, která se v rámci koncernu uchází o výrobu dalšího modelu. Podle Grünberga jednou z několika zvažovaných možností je výroba blíže neupřesněného elektrického modelu.

Obrat slovenské divize Volkswagenu loni stoupl o více než třetinu na 10,4 miliardy eur (266 miliard korun). Její zisk před zdaněním vzrostl o čtvrtinu na 301 milionů eur (7,7 miliardy Kč).

Kromě Volkswagenu mají své továrny na Slovensku také automobilky Jaguar Land Rover, Kia Motors a skupina PSA.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - pradeda777
Re: Len ďaľšie VW bu, bu, bu a vydieranie Slovenska...
| 20. 4. 2019
Staň se taky akcionářem a budeš vysmátý.... :-)
Avatar - CICERO
Re: Re: ČTK - další slušná diskuze Vol.2 ?
| 20. 4. 2019
Máme no, děkujeme za ´´výrobu´´ :D
Len ďaľšie VW bu, bu, bu a vydieranie Slovenska...
| 20. 4. 2019
aby dostali úľavy a mali na pokuty a mohli kŕmiť Piëchov klan a nenažraných akcionárov!!
Re: ČTK - další slušná diskuze Vol.2 ?
| 20. 4. 2019
CICERO - to sedí, ten mal tiež hubu plnú rečí. A hlavne, že vy máte "baču" Babiša!
Avatar - CICERO
Re: Re: Re: Re: Re: ČTK - další slušná diskuze Vol.2 ?
| 20. 4. 2019
známky za tvůj komentář: první věta: 1+ druhá věta: 5 >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku