Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen R GmbH: Sportovní divize zahájila činnost

22. 3. 2010 • 00:24
16
26
Zobrazit náhledy (16)
Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf
VW založil novou divizi Volkswagen R GmbH, která převezme zodpovědnost za všechny aktivity spojené s logem R.

Označení R není mezi Volkswageny žádnou novinkou, nyní ale wolfsburská automobilka zahajuje činnost samostatné divize, která bude zodpovědná za všechny aktivity spojené s tímto logem. Její název je jednoduchý: Volkswagen R GmbH. Sídlí ve Warmenau u Wolfsburgu, má 350 zaměstnanců a v jejím čele stojí Ulrich Riestenpatt gt. Richter.

Na rozdíl od obdobných projektů, jako je francouzský Renaultsport nebo Abarth z koncernu Fiat, leží těžiště činnosti Volkswagen R GmbH nikoliv pouze ve sportovních úpravách, ale v kombinaci sportovního potenciálu a exklusivity. Divize bude zodpovědná za vývoj, implementaci i prodej svých produktů.

Ve střednědobém a dlouhodobém výhledu se bude Volkswagen R GmbH orientovat na sportovní verze Volkswagenů, k tomu ale nabídne bohaté možnosti individualizace. Jejich základem se stanou programy R Line a Volkswagen Exclusive, které byly převedeny pod novou společnost. Kromě toho současné portfolio divize R zahrnuje dva modely: Golf R a Scirocco R.

Doporučujeme

Témata
Avatar - twistedTSD
22. 3. 2010 23:56
Re: TUZING
>:D hezkej...
Avatar - pocitac
22. 3. 2010 21:51
TUZING
Držím palce, snad R divize u VW nebude brát jen práci a koníček místním tuzingářům. [odkaz]
;-)
Avatar - DRBNUTY
22. 3. 2010 19:51
Re: F1 tým?
Uchylne by to nebolo, keby bola samostatna dieselova kategoria na pretekoch a diesle by zavodili len medzi sebou. :-!
Avatar - white label
22. 3. 2010 19:48
Re: F1 tým?
Jestli je to přímo úchylné, je dost relativní (podle mě určitě méně než třeba závody "kamionů"), ale "historický" úspěch s tím měli každopádně, podobně jako s "TDI" vůbec... ;-)
Avatar - DRBNUTY
22. 3. 2010 19:35
Re: F1 tým?
Ja netvrdim, ze su neuspesni,len je podla mna uchylne pchat do zavodnych aut diesle. ;-\