Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen T-Cross: V Ženevě se objeví koncept malého crossoveru

Michal Fokt Michal Fokt 27. 1. 2016 • 05:01
30
14
Zobrazit náhledy (30)
suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely
Chvíle, kdy Volkswagen rozšíří škálu SUV modelů směrem dolů, se blíží. V Ženevě se představí studie, z níž bude vycházet příští "baby Tiguan".

Volkswagen už nějaký čas pokukuje po segmentu malých SUV - první náznaky vlastně přišly už v roce 2012, kdy se představil koncept miniSUV Taigun a před dvěma lety přibyl crossover T-Roc, tentokrát už na bázi Golfu ...a zase bylo na dva roky ticho. VW nikam nespěchá, beztak ví, že až své crossovery představí, ovládnou v Evropě své kategorie.

Nicméně abychom dodrželi dvouletou periodicitu, Autocar informuje, že se v Ženevě představí další koncept na toto téma - T-Cross. Studie bude technicky vycházet z modelu Polo a zacílí se na konkurenční modely jako je Nissan Juke nebo Renault Captur. Co se vzhledu týče, je zatím auto tajemstvím, očekává se však jistá podobnost s T-Rocem a co se délky týče, mělo by se pohybovat kolem hranice 4 metrů.

T-Cross má být malou náplastí na zrušený projekt Taigunu pro jihoamerické trhy, jenž by kvůli nejisté situaci v regionu nemusel zaznamenat očekávaný úspěch, vůz na bázi chystaného T-Crossu tedy bude do budoucna nejmenším SUV značky. Zajímavá je ovšem informace, že VW hodlá vtěsnat mezi T-Cross a Tiguan crossover na bázi zmíněného T-Rocu z roku 2014. Tento model ovšem nebude třídveřový, tím méně targa - půjde o klasický zvýšený hatchback a měl by mít zhruba 4,2 m na délku - jinými slovy crossover Golfu, zacílený na Nissan Qashqai.

Z toho by se také dalo usuzovat, že se příští generace Tiguanu posune někam na úroveň Hondy CR-V a Mitsubishi Outlander, čímž zmenší odstup od Touaregu, ale to je pouze můj tip. Co se T-Rocu a T-Crossu týče, jejich označení prozrazuje, že VW bude u svých SUV držet označení, začínající na písmeno T. První na řadu přijde kompaktní T-Roc a to někdy příští tok, na T-Cross bude třeba počkat do roku 2018.

Témata
Avatar - Jaros71
28. 1. 2016 17:36
Re: SUV
souhlas
Avatar - twistedTSD
28. 1. 2016 13:19
SUV
"VW nikam nespěchá, beztak ví, že až své crossovery představí, ovládnou v Evropě své kategorie."

Mno, tak to bych úplně neřekl. VW dal nejen Francouzům náskok jedné generace a to už může jeho budoucí pozici v segmentu nemile ovlivnit. Prostě mu ujel vlak a je záhadou, proč už dávno něco nepředstavil.
Avatar - twistedTSD
28. 1. 2016 13:13
Re: je naprosto jedno
Zapomínáš, že není TSI jako TSI. A já skutečně nevím o tom, že by TSI v posledních x letech trpěly nějakými fatálními nedostatky.

Mimochodem, co jiného by ti měl prodejce říkat? Ať jdeš radši k Fiatu, protože VW motory neumí? :-)
28. 1. 2016 12:17
Re: Včera bylo pozdě!
To myslíš vážně? Tři SUV mezi Tiguanem a Touaregem? Mezi nimi je asi 35 cm (starý Tiguan má přes 4,4 a Touareg má 4,8 metru), to je zhruba rozdíl třídy. Touareg je "midsize". PS: Touareg má navíc díky podélnému uložení motoru horší předpoklady pro prostornost.
28. 1. 2016 10:12
SUV moda
O Booooze! Dalsie SUV/crossover...to je ako mor tato moda :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud