Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen začal vyrábět nový Golf VII

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 6. 8. 2012 • 12:09
131
Pondělí 6. srpna 2012 je tím dnem, kdy ve Wolfsburgu automobilka Volkswagen zahajuje výrobu sedmé generace Golfu.

Německá automobilka Volkswagen oficiálně zahájila výrobu v pořadí již sedmé generace motoristy milovaného i nenáviděného Golfu. Produkce novinky se rozbíhá v hlavním výrobním podniku automobilky ve Wolfsburgu.

S ohledem na třítýdenní závodní dovolenou byl Volkswagen kvůli spuštění výroby nucen zavést mimořádné směny. Kromě Wolsburgu bude novinka vyráběna i ve Zwickau. Obě továrny využily zmiňované dovolené k převedení výrobních procesů na zavedení stavby aut s novou modulární platformou MQB.

Golf sedmé generace bude druhým koncernovým sériovým vozem, který tuto platformu použije. První bylo Audi A3 třetí generace, krátce po Golfu bude následovat i nová Škoda Octavia.

Oficiální světová premiéra nového Golfu je naplánována na 4. září a má být hlavní částí speciální akce pořádané v Nové národní galerii v Berlíně. Ve stejný den se očekává i zveřejní prvních oficiálních fotografií a informací o technice.

K pohonu nové generace Volkswagenu Golf mají sloužit přeplňované vznětové a zážehové motory. V případě benzinových jednotek budou základ nabídky představovat motory 1,2 TSI a 1,4 TSI. Ten bude k dispozici i ve verzi s vypínáním dvou válců.

Vrchol nabídky bude i u nové generace představovat Golf GTI s motorem 2,0 TSI a nad ním umístěný Golf R s pohonem všech kol. Kromě těchto sportovně laděných verzí nabídne Volkswagen i verze s hybridním pohonem a také elektrický Golf.

V polovině září Volkswagen zahájí k novému Golfu školení pro prodejce a servisy. V Evropě se tento automobil začne prodávat v listopadu po představení širší veřejnosti na autosalonu v Paříži pořádaném od 29. září do 13. října.

Související články

Témata
12. 9. 2012 17:23
Re: GTI?
Trapáci, nevím, co proti němu pořád máte..chápu že je sice dost "aktivní" a VW nedá dopustit, ale co...a uz vubec nevim co mate proti Golfu..já jezdím sestou generací a jsem spokojen..a druhá auta taky nehaním..je mi fuk jestli nekdo jezdi renaultem, nebo Korejcema...kazdej at si koupi na co ma. Konec.
Avatar - JFK
7. 8. 2012 19:55
Re: já ho vidávám live
s tím nelze než souhlasit, protože Mégane II je jízdními vlastnostmi kdesi na úrovni Golfu II-III, takže tam je každý rozdíl, kterým se snaží poslední generací dotáhnout alespoň na etalon třídy Golf IV z poloviny 90. let znát. Samozřejmě, že to se nelíbí majitelům vozidel z upadající, věčně stávkující agrární země, žijící z podstaty dob dávno minulých... ;-)
Avatar - PeterLuk
7. 8. 2012 18:49
Re: já ho vidávám live
Prvý obrázok :
[odkaz]
>:D >:-[]
Avatar - Ronault.
7. 8. 2012 18:05
Re: já ho vidávám live
Tys poznal rozdíl mezi pětkou a šestkou a mezi trojkou a čtverkou ve svezení? I kdybych ti zavázal oči? Pochybuju? ;-)
Ve svezení mezi jednotlivými generacemi je větší rozdíl u Meganu než u Golfu ;-)
Avatar - Ronault.
7. 8. 2012 18:03
Re: Fanatici VW vs. spolehlivost
Tak to znáš evidetně hodně málo lidí, ne každý je společenský typ.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud