Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW jedná o odkoupení podílu v automobilce GAZ. Bude to nová levná značka koncernu?

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 5. 12. 2017 • 22:48
25
11
Zobrazit náhledy (25)
GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT GAZelle NEXT
Německý koncern spolupracuje s ruskou automobilkou od roku 2011 a v létě letošního roku došlo k prodloužení partnerství. Podle nejnovějších informací má Volkswagen Group jednat o koupi podílu v GAZ Group.

Koncern Volkswagen Group spolupracuje se společností GAZ Group na výrobě vozů značek Volkswagen a Škoda pro ruský trh. Podle dohody podepsané v létě letošního roku má rusko-německá spolupráce trvat minimálně do roku 2025.

Volkswagen má podle této dohody značce GAZ poskytne čtyřválce 2.0 TDI, jejichž dodávky mají začít v roce 2019 a počítá se s dodáním 200.000 agregátů v průběhu pěti let. Vznětové motory jsou určeny pro lehké užitkové modely GAZelle NEXT.

Německý koncern Volkswagen Group má nyní údajně jednat o odkoupení podílů v ruském výrobci lehkých užitkových vozidel značky GAZ. Za touto informací stojí agentura Reuters, která uvedla, že jí potvrdilo pět různých zdrojů a ty mají být s celou situací obeznámeny.

Bližší informace k údajným jednáním o prodeji podílu k dispozici nejsou a jeden ze zdrojů uvedl, že rozhodnutí o velikosti podílu ještě nebylo učiněno.

Automobilka GAZ je v současnosti součástí skupiny Basic Element a jejich zástupci se ke zprávě agentury Reuters nechtějí vyjadřovat, zatímco mluvčí německého koncernu Volkswagen Group uvedl, že spekulace nekomentuje.

Související články

Témata
Super takže vw se chystá zku**it další automobilku.
Tleskám... 👏👏
7. 12. 2017 20:16
Re: Sankce...
Kopa západných firiem má pobočky v Rusku a škodovky sa Nižnom Novgorode montovali už dávno pred sankciami: Myslím, že VW má závod aj v Kaluge
7. 12. 2017 20:14
Re: dalsi
V Rusku sú tie emisné normy trošku iné ako v "eurosojuze"
7. 12. 2017 20:12
Re: Sankce...
V roku 2014
Avatar - Joky
6. 12. 2017 08:42
Re: dalsi
ona ještě není zkur/ vena.....o to se postarají až Emisní specialisti a leváci v jedné osobě..

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku