Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW může předstihnout Teslu v prodeji elektromobilů v roce 2025, říká jeho šéf

ČTK ČTK 25. 5. 2022 • 23:53
20
47
Zobrazit náhledy (20)
Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Výroba Volkswagen ID.4 Výroba Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.5 Volkswagen ID.5 Volkswagen ID.5 Volkswagen ID.5 Volkswagen ID.5 Volkswagen ID.5 Volkswagen ID.5 Volkswagen ID.5 Volkswagen ID.5 Volkswagen ID.5

Automobilka Volkswagen může předstihnout Teslu v prodeji elektromobilů v roce 2025. Na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu to podle serveru CNBC uvedl její šéf Herbert Diess, podle nějž jeho firmě v nadcházejících měsících pomůže zmírnění problémů s dodavatelským řetězci. Z přechodu na elektromobilitu ale zřejmě nebude těžit Česká republika.

"Trhy jsou vždy o budoucnosti," odpověděl Diess na dotaz, proč investoři hodnotí Teslu s takovou prémií oproti tradičním automobilkám, jako je právě největší výrobce vozů Volkswagen. "Tesla je v současné době v čele pokud jde o elektromobily, pravděpodobně je to také již nejvíce zdigitalizovaná automobilka a mají určité výhody,“ pokračoval. "Stále se snažíme držet krok a pravděpodobně je předběhnout do roku 2025, pokud jde o prodej," uvedl Diess a zopakoval své přesvědčení, že Volkswagen by mohl mezeru v prodeji elektromobilů brzy zacelit.

Video se připravuje ...

Automobilový průmysl se déle než dva roky potýká s dopady koronavirové pandemie, která mu ztížila přístup k důležitým součástkám, což mu neumožňuje vyrobit tolik vozů, aby uspokojil poptávku. Očekává se, že nedostatek kritických dodávek, zejména pokud jde o výrobu baterií, bude v nadcházejících letech stále omezovat růst prodeje elektrických vozidel. Diess ale očekává, že od druhé poloviny roku se situace na trhu s dodávkami polovodičů zlepší.

Přechod na elektromobilitu ohrožuje pozici České republiky jako evropské velmoci ve výrobě automobilů a také české dceřiné automobilky Volkswagenu Škoda Auto. Česko podle některých hodnocení téměř jistě prohraje vrcholící mezinárodní soutěž o továrny na výrobu baterií do aut i čipů, neboť investorům nevychází dostatečně vstříc.

"Česko sice navenek deklaruje zájem o investory, kteří by mohli postavit továrny na výrobu baterií do aut nebo čipů, ve skutečnosti jim ale nemá moc co nabídnout. Stát si manévrovací prostor vykolíkoval tak nešťastně, že zde ani není šance na rychlou změnu. Investoři naráží na několik zásadních překážek. Tou hlavní je nedostupnost vhodných průmyslových zón, které by byly na tak velké projekty připraveny. Druhou jsou zdlouhavé povolovací procesy, které investorovi neumožní pracovat s reálným harmonogramem výstavby tak, aby byl aspoň trochu srovnatelný s tím, co slibují okolní země. Třetím problémem je zpřísnění investičních pobídek,“ řekl ČTK odborník poradenské společnosti KPMG na zahraniční investice a investiční pobídky Jan Linhart.

Související články

Témata
26. 5. 2022 18:56
Re: chyba v článku?
Asi neni prebytek EV.
Wtf
Nejdriv cti, pak reaguj, ju? ;-)

Eventuelne muzes vznest dotaz, kdyz nerozumis, jak to bylo mysleno.
26. 5. 2022 18:38
Re: A koho to zajímá?
https://insideevs.com/…ev-sales-2022q1/
Plug-in car sales in Q1 2022 (vs previous year):

Tesla: 310,411 and 15.5% share (vs 16%)
BYD: 285,849 and 14.3% share
SAIC (incl. SAIC-GM-Wuling): 170,454 and 8.5% share
Volkswagen Group: 154,824 and 8.8% share (vs 12%)
Geely-Volvo: 110,253 and 5.6% share

Je to diskuze o BEV.
A Tesla je svetova jednicka (m. j.) v prodeji BEV.

Ano mas vlastne pravdu, Tesla ma tech prvenstvi vice. Jako treba nejhodnotnejsi automobilka sveta - bez ohledu na druh pohonu svych vyrobku.
:-! :-! :-!

Jak meris nekvalitu vyroby???
:D
Poctem clanku na autoforech?
Nebo z nemeckych anket?
26. 5. 2022 17:49
Re: Taycan
Tak kdyz Gates Teslu shortuje, tak si ji tezko koupi. :no: :no: :no:
https://fortune.com/…-climate-change/
To je fakt pitomej priklad nesvedcici vubec o nicem...

Stejne jako clanek, ze nikdo nekupuje Model S.
To je fakt divny, kdyz se koupit neda. :D
https://electrek.co/2021/12/10/tesla-stops-taking-model-s-x-orders-outside-north-america/
26. 5. 2022 17:48
Re: 2025
100$ za kWh rozhodne neni cena surovin. ;-)
Ty rohliku. :D
Avatar - Barrichello
26. 5. 2022 09:21
Re: Uvidíme, zda poklesne cena EV a ta auta se bez dotací pr
Na utopie sou bolševici kádři, je jendo zda rudí nebo zelení. :-)
Články odjinud