Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW opět láká na příští Amarok. Nová skica docela dobře napovídá, co čekat

Jan Zajíc Jan Zajíc 26. 3. 2021 • 04:06
13
Zobrazit náhledy (13)
VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok VW Amarok

Volkswagen po delší době upozorňuje, že chystá druhou generaci pick-upu Amarok. Činí tak prostřednictvím nové ilustrace.

Nový obrázek tak navazuje na rok starou skicu, která na první pohled vypadá velice podobně. Aktuální ilustrace je však mnohem detailnější a "uvěřitelnější" - tedy méně umělecká.

A díky tomu, že má blíž ke skutečnému autu, napovídá o podobě nového Amaroku podstatně více. Prohlédnout si můžeme zejména provedení předních partií, které zaujmou propojením světlometu s maskou chladiče. Interesantně pak vyhlížejí také výrazné stylové doplňky, které doplňují výrazné blatníky a kola s terénními pneumatikami.

Nová skica také poměrně dobře odpovídá starší představě ruského webu Kolesa.ru, který na základě první ilustrace stvořil realistickou vizualizaci. Ta však pracuje ještě s nárazníkem obsahujícím chromovaný prvek ve tvaru písmene X. Aktuální obrázek tento detail postrádá.

Nový Amarok má do velké míry sdílet techniku s příští generací Fordu Ranger. Oba pick-upy by měly dorazit na trh začátkem roku 2022. Jen připomeňme, že současný Amarok se prodává od roku 2010, přičemž od roku 2016 jej lze pořídit i s motorovým vrcholem v podobě třílitrového šestiválce.

A mluví se také o sportovnější verzi, ekvivalentu Fordu Ranger Raptor, jejíž výkon by se mohl pohybovat okolo 300 koní. Uvidíme.

Související články

Témata
Články odjinud