Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW přiznal, že zpráva o přejmenování značky byl jen aprílový žert

ČTK ČTK 1. 4. 2021 • 10:23
45
6
Zobrazit náhledy (45)
Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4

Volkswagen přiznal, že zpráva o přejmenování značky na americkém trhu na Voltswagen of America byl jen aprílový žert a marketingový tah.

Firma za oznámení o přejmenování čelila kritice na sociálních sítích, kde uživatelé připomínali její emisní skandál a vyčítali jí, že dlouhé roky obelhávala zákazníky i úřady.

"Společnost Volkswagen of America nebude měnit název na Voltswagen. Zpráva o přejmenování byla v duchu aprílového žertu. Měla přitáhnout pozornost k uvedení elektromobilu SUV ID.4 na trh a naznačit náš závazek, přinést elektrická auta všem," uvedl mluvčí firmy a dodal, že se Volkswagen k věci ještě podrobně vyjádří.

Změna názvu podle úterní tiskové zprávy měla vstoupit v platnost v květnu. Divize tento krok označila za "veřejnou deklaraci budoucích investic podniku do elektromobility". Dodala, že označení Voltswagen bude používat u všech modelů poháněných elektřinou, zatímco auta s tradičním pohonem budou mít emblém VW.

Volkswagen znamená v překladu lidový vůz. Nový název pak odkazoval na jednotku elektrického napětí volt.

Druhý největší výrobce automobilů na světě hodlá letos dodávky elektrických vozidel zdvojnásobit. Do elektrifikace a digitalizace chce do roku 2025 investovat 16 miliard eur (418 miliard Kč) a do té doby celosvětově prodávat milion elektromobilů ročně.

Volkswagen v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že nainstaloval asi do 11 milionů naftových aut po celém světě software, který umožňoval manipulovat s testy. Na pokuty, náhrady a právní náklady už firma v souvislosti s dieselovou aférou vynaložila více než 32 miliard eur.

Související články

Témata
Avatar - WinDiesel
2. 4. 2021 21:57
Re: škoda
Nech se ve VAG zaměstnat, pantáto. Budeš vítán. Odstřihni se.
2. 4. 2021 10:27
Re: Klid hoši...
nebo chybka v software ... :-)
1. 4. 2021 22:26
škoda
Myslím že by to po letech byl první smysluplný krok marketingového oddělení VW.
Ve světe mají pověst podvodníků globálního kalibru, v USA postavení Dacie a v Evropě by se trochu odstřihl od image automobilky založené na přání Adolfa.
Avatar - white label
1. 4. 2021 19:40
Klid hoši...
...to je pouze ten (dvoudenní) náskok díky technice. ;-)
1. 4. 2021 19:07
Přesně, dělat Apríla o 2 dny dříve...
...je jen a pouze nebetyčná trapárna! :-O :-( :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku