Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW v USA: 6 nových modelů pro tamější trh

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 20. 2. 2008 • 02:51
22
Do USA se v nejbližších měsících chystají nové modely, které mají konečně výrazně nastartovat prodeje VW na severoamerickém kontinentu.

Společnost Volkswagen si pro nadcházející desetiletí vytyčila poměrně ambiciózní úkol prodat v roce 2018 po celém světě přes devět milionů automobilů. Dnes činí prodeje přibližně šest milionů vozů ročně a tak je pro dosažení tohoto cíle nutné posilovat na trzích, které se zatím rozvíjejí nebo které sice rozvinuté jsou ale VW na nich nemá silné postavení. Zatímco trhů z první kategorie je více (prim hraje Čína, následovaná Indií), vystupovat na zaběhnuté trhy z druhé kategorie není rozhodně nic snadného. V hledáčku VW se nyní ocitly USA.

V dlouhodobém plánu automobilky, který má zaručit postupné dobývání Severní Ameriky, je například přítomna i nová továrna, která by v několika následujících letech měla v tomto regionu vyrůst, aby tak byli severoameričtí dealeři dobře zásobováni automobily.

Součástí plánu je také výroba modelů „na míru“ jakož i velká modelová expanze a tak se v příštích 12 měsících mohou Američané těšit na modely Jetta Sportwagon a Jetta BLUETEC TDI, SUV Tiguan, Routan, Touareg TDI a velká očekávání jsou spjata s příchodem modelu Passat CC. Časem je možná doplní (v horizontu několika let) i další generace Phaetonu, který by měl logicky zaznamenat lepší prodejní výsledky než současná generace, která pracně prošlapávala cestu a nakonec velmi zaostala za očekáváními. Těchto šest modelů bude podpořeno velmi silnými marketingovými kampaněmi, se kterými má VW velké zkušenosti. Celé snažení míří k dosažení prodejů zhruba 800.000 vozů ročně v již zmiňovaném roce 2018.

Témata
21. 2. 2008 01:52
Re: PROPAGACE
Znas vyznamnejsi evropsky automobilovy koncern? A to nejen pro ceskou kotlinu?
Avatar - Falco
20. 2. 2008 20:22
Re: VW jízda
Auto bych z principu nekoupil, ale jinak máš pravdu :yes:
Avatar - Falco
20. 2. 2008 20:19
VW v USA
VW musí přeorientovat svojí politiku a flexibilně a energeticky prosazovat nové postupy. Hlavně v USA, kde jsou daleko více zastoupeny trucky (velké pick-upy) zejména v mimoměstských zemědělských oblastech, má problém v produktové a teritoriální odbytové strategii. Tak snad… [odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud