Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Výroba aut v Česku v dubnu prudce vzrostla. Dařilo se hlavně TPCA

ČTK ČTK 21. 5. 2019 • 15:07
84
Zobrazit náhledy (84)
Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai

V prvních měsících roku výroba aut v Česku klesala, v dubnu ale prudce vzrostla.

Výroba osobních aut v Česku od ledna do konce dubna klesla o procento na 489.752 vozů. Automobilky tak zmírnily čtyřprocentní propad z prvního čtvrtletí. V dubnu produkce meziročně vzrostla o 7,6 procenta. Dařilo se kolínské TPCA, která za čtyři měsíce zvýšila výrobu o devět procent. Oznámilo to dnes Sdružení automobilového průmyslu.

Po téměř čtyřprocentním zpomalení v prvním čtvrtletí se vývoj začíná obracet k lepšímu. Největší výrobce Škoda Auto vykázal 310.250 vyrobených vozidel, z nichž bylo vyvezeno 281.164 vozů. Nošovický Hyundai vyrobil 101.800 aut.

video

"Přes pomalejší rozjezd ze začátku letošního roku jsou výrobci opět na samé hranici svých výrobních kapacit. S ohledem na silnou proexportní orientaci našeho automobilového průmyslu je to dáno jak pozitivním dubnovým vývojem na významných evropských trzích (Španělsko, Itálie a Francie), tak i dobrou konkurenceschopností tuzemských vozidel. Výrobci tak vykazují solidní výsledky, kterými nadále táhnou českou ekonomiku vpřed," uvedl výkonný ředitel sdružení Zdeněk Petzl.

Produkce autobusů se zvýšila o 2,4 procenta na 1563 vozidel. Největší Iveco ČR vyrobilo 1455 autobusů a SOR Libchavy 100 vozů.

Jedinému výrobci motocyklů Jawa Moto stoupla výroba na téměř dvojnásobných 750 strojů. Export především na Kubu a další středo a jihoamerické trhy se zvýšil o 104 procent na 666 strojů. Domácí prodej se zvýšil o 62 procent.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku