Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Výrobce motocyklů Buell zbankrotoval

Michal Fokt Michal Fokt 16. 4. 2015
83
19
Zobrazit náhledy (83)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Pokus udržet alespoň částečně při životě jméno Buell nevyšel, ani mnohomilionová investice z Indie nástupnickou firmu Erik Buell Racing nezachránila.

Firma Buell si dlouhého života neužila. Nezávislou společnost Buell Motorcycle založil v roce 1983 bývalý inženýr Harley-Davidson Erik Buell, legendární značka však v ní již v roce 1993 koupila poloviční podíl a v roce 2003 ji převzala celou, aby ji v roce 2009 v rámci restrukturalizace zavřela. Následně však vznikla nezávislá společnost Erik Buell Racing, zaměřená na závodní motocykly.

O tu dokonce projevil zájem indický výrobce motorek Hero, jenž za investici ve výši 25 milionů dolarů získal 49,2% podíl, ale ani tenhle balík peněz, ani vloni v létě představená novinka EBR 1190SX Buellu nezajistily úspěšnou budoucnost. Erik Buell nyní oznámil, že firma zbankrotovala a propouští všech 129 zaměstnanců.

Se značkou Buell se tedy nejspíš definitivně loučíme, zakladatel firmy však prohlásil, že "přestože je to smutný konec, doufá v nový a lepší začátek". Těžko ovšem soudit, zda opravdu pětašedesátiletý inženýr a závodní jezdec ještě něco chystá nebo jde jen o způsob, jak odejít se vztyčenou hlavou.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - speedfred
ok
| 17. 4. 2015
mam Fazer 1000 v "plnej" turistickej aby si bol v obraze
Buell
| 17. 4. 2015
O značce Buell jsem párkrát četl..Na motorkách jezdíme,ale neznáme nikdo nikoho,kdo by Buella měl...Ani na srazech....Takže se moc tomu krachu nedivím...Jestli byly kvalitní,nevím...
Avatar - Informátor
je to skoda
| 16. 4. 2015
Mě se na nich ten pidirozvor jak píšeš právě moc líbil. A charisma, ano, veliké :yes:
Avatar - Informátor
nevím ....
| 16. 4. 2015
Moje řeč :yes:
Avatar - Kolouš
je to skoda
| 16. 4. 2015
Buell dělal motorky co se bud kroutily (alespoň já jsem s tím mel po presednuti z monstera problém), nebo z nich mel clovek naopak pocit, ze maji pidirozvor. To v čem trošku zaostávaly za běžnou konfekci vsak nahrazovaly neuvěřitelným charismatem. Prostě byly jiný. Ne špatný, pouze jiný. Nádrž v rámu, kotouč na rafku, zvuk jak z pekla. Prostě motorky co měly koule. Kazdej je chtěl alespoň zkusit, ale malokdo by si je koupil. A to je škoda.

Já bych si ji taky nekoupil. Ale ne proto ze žere víc jak dětský geeso. Prostě proto ze me přitahuje něco jiného. Motorky vybíram srdcem, nikoliv metrem, spotřebou a tabulkou s přehledem cen povinného ručení...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku