Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Will Smith má nové Audi RSQ e-tron, ale jen v animovaném filmu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 2. 11. 2018 • 10:53
9
1
Zobrazit náhledy (9)
audi design elektromobil alternativnipohony video sportovni kupe supersport audi design elektromobil alternativnipohony video sportovni kupe supersport audi design elektromobil alternativnipohony video sportovni kupe supersport audi design elektromobil alternativnipohony video sportovni kupe supersport
Audi RSQ řídil Will Smith ve sci-fi Já, robot a nyní pro něj nebo přesněji pro postavu tajného agenta s jeho hlasem navrhla automobilka se čtyřmi kruhy ve znaku zcela nový vůz, který se představuje jako RSQ e-tron.

Špióni v převleku je český název nové animované akční komedie, kterou Twentieth Century Fox Film Corporation uvede do kin v září roku 2019, ale již nyní prostřednictvím prvního traileru odhaluje hlavní postavu a některé z jejích rekvizit.

Hlavní hvězdou filmu má být špičkový tajný agent Lance Sterling, jemuž svůj hlas propůjčil Will Smith. Právě tento agent pak má mít k dispozici supersportovní kupé RSQ e-tron, které přímo pro film vytvořila automobilka Audi.

Za ostrými hranami RSQ e-tron se, jak již napovídá jeho název, ukrývá čistě elektrický pohon a Lance Sterling se má vedle nadprůměrných dynamických schopností a řady funkcí tradičních pro vozy tajných agentů spolehnout i na plně autonomní systém řízení s umělou inteligencí.

Audi RSQ e-tron může sice dnes vyvolávat dojem, že je pouze snem několika designérů, spolupracujících na přípravě nového animovaného filmu, ale ve skutečnosti se může jednat o vizi nepříliš vzdálené budoucnosti a to například v oblasti designu.

Futuristické kupé v podstatě rozvíjí současný designový jazyk značky Audi a do jisté míry jej lze vnímat například jako další evoluci tvarů letošního konceptu Audi PB18 e-tron nebo rovnou náznak podoby čistě elektřinou poháněného nástupce aktuálního Audi R8, jehož se máme podle neoficiálních informací dočkat kolem roku 2022.

Audi ostatně již minimálně jednou podobný scénář použilo a byl u toho tehdy i Will Smith. V roce 2004 jako detektiv Del Spooner řídil kupé Audi RSQ, které bylo navrženo pro sci-fi Já, robot. To do jisté míry navazovalo na koncept Le Mans Quattro z roku 2003 a spolu s ním naznačilo podobu první generace Audi R8.

Související články

Témata
Avatar - JirkaV8
2. 11. 2018 15:58
kdo to je?
Co ma Will nebo Brozova ci jina dulezita dulezitost je celkem jedno. Podstatne je, co mame nebo muzeme mit my.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku