Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Yamaha Neo's 4: Elegán pro každodenní jízdy městem

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 2. 2019 • 07:16
12
Zobrazit náhledy (12)
Yamaha Neos 4 Yamaha Neos 4 Yamaha Neos 4 Yamaha Neos 4 Yamaha Neos 4 Yamaha Neos 4 Yamaha Neos 4
Yamaha patří mezi výrobce s velmi pestrou paletou skútrů. Vedle řady sportovně střižených modelů nabízí i sympatický Neo's 4.

Yamaha se v současnosti může pochlubit velmi pestrou nabídkou skútrů, z nichž většina sází na sportovní styl, ale výrobce s trojicí zkřížených ladiček ve znaku myslí i na zákazníky, toužící po neagresivním a praktičtějším stroji. Právě pro ně je připraven model Neo's 4.

Tento skútr podle oficiálních materiálů značky Yamaha představuje hospodárný a zároveň stylový dopravní prostředek do města, který s decentní kapotáží a komfortním rámem umožňuje pohodové cestování. Je dostatečně malý, aby se snadno prosmýkl dopravními zácpami. Navíc váží pouhých 95 kg, což zaručuje snadné parkování a manévrování.

Skútr Neo's 4 je prozatím poslední evolucí své modelové řady, jejíž kořeny sahají až do devadesátých let dvacátého století, kdy i na evropský trh mířila s tehdy běžnými dvoutaktními motory. V současnosti je samozřejmosti moderní kapalinou chlazený čtyřtaktní jednoválec, který splňuje emisní normu Euro 4, na jehož přítomnost ve skútru upozorňuje právě číslice 4 v jeho názvu.

Pohonná jednotka modelu Neo's 4 poskytuje z objemu 49 cm3 nejvyšší výkon 2,3 kW (3,1 k) při 7000 min-1      a točivý moment 3,15 N.m při 7000 min-1. Tyto hodnoty míří na zadní kolo samozřejmě prostřednictvím variátoru.

Mezi charakteristické prvky tohoto zástupce značky Yamaha patří dvojitý světlomet a modře podsvícený přístrojový LCD panel. Díky štědrému úložnému prostoru pod dvojitým sedlem je chytrým, stylovým a praktickým prostředkem pro dojíždění ve městě. Skútr s rozvorem kol 1275 mm, celkovou délkou 1840 mm, šířkou 663 mm, výškou 1125 mm a sedlem ve výšce 790 mm se pohybuje na 12palcových litých kolech.

Skútr Yamaha Neo's 4 je na českém trhu nabízen ve třech barevných provedeních. První nese jméno Nimbus Grey, druhé je Competition White a třetí pak Midnight Black. Základní cena tohoto modelu je stanovena na 69.990 Kč.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku