Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zase ty emise... Evropské automobilky připravují záplavu elektromobilů

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 9. 11. 2017
12
Evropské automobilky se v příštích letech chystají výrazně rozšířit nabídku svých modelů na elektrický pohon. Cílem je vyhovět stále přísnějším požadavkům regulačních orgánů na snižování emisí.

Koncerny jako Volkswagen nebo Mercedes Benz chystají ke každému modelu elektrickou alternativu. Vyplývá to z informací firem.

Evropská komise přišla s návrhem, podle kterého by nové osobní automobily a dodávky v EU měly mít v roce 2030 o 30 procent nižší emise než v roce 2021. Součástí návrhu jsou pobídky, které by měly evropské výrobce automobilů posunout k větší výrobě především elektromobilů.

Škoda Auto už oznámila, že s prvním elektromobilem přijde na trh v roce 2020, o rok dříve to bude vůz na hybridní pohon. V roce 2025 bude mít Škoda pět modelů na elektrický nebo hybridní pohon a v roce 2030 bude elektrický pohon u každé modelové řady. Za osm let chce prodávat čtvrtinu vozů na elektrický nebo hybridní pohon. Elektrické vozy se budou vyrábět na stejných místech jako auta se spalovacími motory. Škoda zároveň v příštích letech přestane do menších modelů montovat dieselové motory.

Předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier na konferenci časopisu Automotive News uvedl, že automobilka bude muset kvůli novým emisním cílům EU opět vylepšit svou produktovou strategii. Firma by podle něj mohla být nucena přikročit k dalšímu rozšíření nabídky vozů s nízkou spotřebou pohonných hmot, napsala agentura Reuters.

S elektrickou alternativou ke každému ze zhruba 300 modelů počítá v roce 2030 celý koncern Volkswagen. Značky skupiny do roku 2025 dodají na trh 80 nových modelů elektromobilů. V roce 2025 by měl mít elektrický pohon jeden ze čtyř vyrobených vozů v automobilkách skupiny, což představuje tři miliony vyrobených elektromobilů ročně.

Mercedes chce mít u každé řady model na elektřinu za pět let. Celkem plánuje kolem 50 variant elektrických vozů. Značku mini vozů smart firma chce do roku 2020 v Evropě a Severní Americe zcela převést na elektrický pohon. Smart tak bude první značkou, která kompletně přejde ze spalovacích motorů na elektromotory.

Francouzská společnost PSA Group, která vyrábí automobily značky Peugeot a Citroën, plánuje do roku 2023 elektrické či hybridní verze u 80 procent jejích vozů. Podobně vozy značky Jaguar Land Rover budou od roku 2020 dostupné i v elektrické nebo hybridní verzi. Největší britská automobilka, kterou vlastní indická společnost Tata Motors, už loni oznámila, že na rok 2020 připravuje výrobu ekologických variant poloviny nových osobních vozů, své plány později rozšířila.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Komické
Šimpanz
| 10. 11. 2017
Je snad VW jediný výrobce? V EU se prodává cca 18 modelů elektroaut a cca 18 modelů plug-in hybridů, na to jak se mizerně prodávají je to docela nesmyslně hodně.
Když už sis vybral VW, tak ano mají dva modely elektroaut a tuším 5 modelů plug-in hybridů. A to jich mají mít dvacet? Proboha proč? Aby se neprodávaly jako se neprodávají ty stávající?
Avatar - Hittman
Plánovat
Hittman
| 10. 11. 2017
je hezké, prodeje jsou otázkou trhu. Aby se vyplatilo někomu kupovat elektriku, musí ho k tomu někdo donutit a na to tu máme EU, která se o to postará.
Avatar - Rubb
Komické
Rubb
| 9. 11. 2017
[odkaz]

[odkaz]

atd...

Hlupáku :-!
Avatar - Blue Sun
Komické
Blue Sun
| 9. 11. 2017
Norsko zavádí daň na luxus, nikoli na elektrická auta. Aspoň nelži.
Avatar - Jaros71
Komické
Jaros71
| 9. 11. 2017
Elektro auta nikdo nechce..tak co s tím nadělají? >:D