Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Závodní tým postavil formuli s motorem z pračky. Tipnete si, jaký má výkon?

Jan Zajíc Jan Zajíc 26. 6. 2019 • 08:56
5

Už jsme viděli spoustu divných nápadů týkajících se pohonu automobilu, ale tahle formule patří mezi ty nejbláznivější. O její pohyb se totiž stará motor z pračky.

Formule vznikla ve spolupráci závodního týmu Craft-Bamboo Racing a výrobce domácích spotřebičů Haier. Obě společnosti se přitom chlubí, že nejde jen o koncept, ale o stroj, který skutečně jezdí.

Jestli se ptáte na význam takového projektu, pak vězte, že jde hlavně o inženýrské cvičení a demonstraci schopností motoru pro pračky Haier.

Bohužel neznáme dynamiku zvláštní formule, ale výrobce uvádí, že motor dává výkon 660 wattů a točivý moment 45 N.m. Což není zrovna moc.

I proto se tvůrci zaměřili na aerodynamiku a co nejlehčí konstrukci. Zástavba neobyklého motoru si také vyžadala spoustu netradičních řešení, inženýři museli například vyřešit jeho napájení, aby se roztočil i po připojení k 12V baterii.

My ale hlavně doufáme, že Craft-Bamboo Racing zveřejní také dynamické schopnosti svého výtvoru. Fakt nás zajímá, jak takové auto může jezdit.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud