Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ženeva 2019: Mole Contruzione Artigianale Almas oživuje zlaté časy sportovních vozů

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 3. 3. 2019 • 03:07
9
1
Zobrazit náhledy (9)
Mole Contruzione Artigianale Almas Mole Contruzione Artigianale Almas Mole Contruzione Artigianale Almas Mole Contruzione Artigianale Almas
Ženevský autosalon je proslulý premiérami designérských studií a kreací malosériových výrobců. Letošní ročník nemá být v tomto ohledu jiný a mezi výjimečné skvosty se má zařadit i Mole Contruzione Artigianale Almas z Turína.

Značka Mole, za níž stojí turínský designér UmBerto Palermo se svou společností UP-Design, na sebe v minulosti upozornila několika zajímavými designérskými studiemi a přestavbami karoserií vozů značek Tesla, Fiat a Alfa Romeo.

Právě zástupce posledně jmenované značky v podobě kupé 4C se stal základem pro Mole Costruzione Artigianale 001, které v létě loňského roku rozčeřilo stojaté vody v oblasti sportovních vozů.

Ženevský autosalon se má letos stát místem světové premiéry pro navazující Mole Contruzione Artigianale Almas, jehož první snímky UP-Design zveřejnil bez bližších informací o jeho konstrukci a technice.

První snímky dvoumístného vozu především díky sklonu čelního skla a tvaru bočních oken vyvolávají dojem, že tentokrát základ posloužila Alfa Romeo 4C Spider. Slavnou italskou značku, resp. jeden z jejích neslavnějších modelů, jímž je kupé Montreal z první poloviny sedmdesátých let, připomíná novinka i „průduchy“ na dveřích.

Podle neoficiálních informací má k pohonu Mole Contruzione Artigianale Almas sloužit před zadní nápravou uložený vidlicový osmiválec o objemu 3,0 l s nejvyšším výkonem kolem 180 kW (245 k) a točivým momentem 260 N.m. Některé zdroje ovšem zmiňují použití elektromotoru a palivových článků.

Související články

Témata

Autosalon Ženeva 2020

Seznam premiér  Zájezdy  Historie  Kia Sorento  Renault Mégane 2020  Seat Leon  Škoda Kamiq Scoutline  Toyota Yaris 

Jubilejní 90. ročník autosalonu Ženeva se koná mezi 2. březnem a 15. březnem 2020. V pondělí 2. března odpoledne bude na výstavišti Palexpo vyhlášeno evropské Auto roku 2020 (COTY). Na úterý 3. a středu 4. března připadají novinářské dny, pro veřejnost je otevřeno od čtvrtka 5. března.

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - KANKUNEN
3. 3. 2019 10:46
A nepřipadají vám ty technické údaje
nepravděpodobné.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku