Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zimní pneumatiky v Německu povinné, pokuty od 40 eur

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 29. 11. 2010
15
Německé úřady zpřehlednily nařízení ohledně používání zimních pneumatik. V souvislosti s tím se zvýšily pokuty.

Německá Spolková rada (Bundesrat) schválila novou legislativní úpravu, která řidičům předepisuje použití zimních nebo celoročních pneumatik při sněhu a náledí.

Při silničních kontrolách projdou pouze zimní, nebo celoroční označené symbolem M + S (mud + snow - bláto a sníh).

Se značkou Zimní výbava se v Německu ale nesetkáte, legislativa zatím nenařizuje ani časový úsek, od kdy se nemají letní pneumatiky používat. Povinnost použití zimních pneumatik je vázána na konkrétní podmínky panující na daném úseku silnice.

Pokud bude hříšník přistižen dopravní kontrolou s automobilem na nevyhovujícím obutí, hrozí mu pokuta od 40 eur výše (990,- Kč), dosud byla poloviční. Způsobí-li svým chováním problémy dalším účastníkům silničního provozu (například nevyjede-li kopec), bude odměněn dvojnásobnou sankcí. Zodpovědnou osobou je vždy řidič a nikoli majitel vozidla.

Změny se týkají všech motorových vozidel a motocyklů, vyloučeny jsou pouze speciální, zemědělské a lesnické stroje, které používají stejné pneumatiky s hrubým vzorkem po celý rok. Těžká užitková vozidla, tedy autobusy a nákladní automobily mají předepsány zimní pneumatiky jen na poháněných nápravách, na ostatních mohou mít celoroční.

Nové nařízení vyvolalo v Německu velký zájem o zimní pneumatiky, řada obchodníků má momentálně vyprodáno, i když ceny dočasně vzrostly o desítky procent.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - ManInBlack
Rozumné
| 30. 11. 2010
Přední náhon je dílo ďáblovo! S poháněnou zadní nápravou se mi jezdilo líp. Teď mám bohužel předokolku. Ale když finance dovolí, tak jdu do něčeho se 4x4.
cinania to zmakli
| 29. 11. 2010
robia vsetky pneumatiky s popisom M+S a je vystarane, mali by si z toho zobrat priklad vsetci vyrobcovia, potom mi mozu policajti .... popriat prijemnu cestu :-)
Avatar - Ada je zase tady
Rozumné
| 29. 11. 2010
Zadni nahon? Ani kone se nezaprahaji za vuz...
Rozumné
| 29. 11. 2010
70% osobaku, 10% kamionaku.
Dnes to byl pres "kopec" mazec, klouzajici Fabka ve 20km/h na letnacich pocinaje, strudl 30 kamionu sunoucich se z kopce 10km/h konce ;-\
Rozumné
| 29. 11. 2010
tak ona ta legislativa je často tak dementně napsaná, že se přímo nabízí k tomu, aby byla obcházena a zneužívána...

problém ale je podle mně hlavně v lidech - v tomhle počasí bych prostě já na letních nevyjel. Když už musím jezdit autem, tak počítám s nějakými provozními náklady. Takže na zimu potřebuji zimní obutí, potřebuji měnit pravidelně olej, potřebuji mít v pořádku brzdy a pod. Nemám na to? Jezdím autobusem. Loni jsem druhé auto neměl přezuté, protože jsem neplánoval ho v zimě užívat. A i když by mi párkrát přišlo vhod, prostě jsem to rovnou zavrhl a hledal náhradní řešení.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku