FlixBus v Česku v roce 2018 zdvojnásobil počet zastávek

 

Společnost FlixBus za poslední rok otevřela v České republice 30 nových zastávek a plánuje pokračovaní své expanze.

Autobusový dopravce FlixBus hodnotí rok 2018 jako extrémně růstový, od ledna loňského roku lze do zelených autobusů nastoupit ve 30 nových zastávkách na území České republiky. Mezi ty nejfrekventovanější patří kromě pražského Florence, pražského Hlavního nádraží a Brna u hotelu Grand i nové zastávky v Chomutově, Mostě nebo Zlíně.

FlixBus je známý atraktivními cenami jízdenek i slevovými bonusy a na základě výsledků průzkumu preferencí zákazníků v autobusové dopravě plánuje nabízet výhodné ceny i v letošním roce.

„Rozšíření nabídky dostupných spojů a umožnění více lidem pohodlně cestovat je pro nás prioritou i v letošním roce. V rámci České republiky plánujeme navýšit frekvence některých našich páteřních spojů, zavést nová vnitrostátní spojení a lépe propojit Česko se zahraničím, zejména pak se sousedními státy a oblíbenými turistickými destinacemi na jihu Evropy. Chceme se také více zaměřit na Slovensko a vytvořit nové možnosti propojení regionů s hlavním městem,“ uvádí Pavel Prouza, ředitel českého a slovenského FlixBusu.

FlixBus cestou do Polska zastaví i v Jablonci nad Nisou

Zelený dopravce se na propojování regionů zaměřuje dlouhodobě. Zhruba 40 % zastávek zelených autobusů se nachází ve městech s méně než 20 tisíci obyvateli. Celkově síť autobusů FlixBus a vlaků FlixTrain nabízí přes 350.000 denních spojení do 2000 destinací.

Kromě rozsáhlé sítě autobusových spojení po celé Evropě je FlixBus známý i tím, že zákazníky láká na kombinaci výhodné ceny a bezpečných moderních autobusů. „Víme, že příznivá cena a pohodlí jsou nejdůležitějšími rozhodovacími kritérii při výběru autobusového dopravce. Káva zdarma a stevardky jsou přežitek. V dopravě jde hlavně o to přepravit se bezpečně a pohodlně z bodu A do bodu B tak, aby při každodenním cestování netrpělo tělo a zbytečně ani peněženka,“ dodává Pavel Prouza.

To v průzkumu ohledně postojů zákazníků v autobusové dopravě, který si společnost nechala na konci července vypracovat, potvrdila většina cestujících. Cenu jako nejdůležitější prvek při rozhodování uvedlo 77 % dotázaných.

V listopadu zavedl FlixBus v Česku ke státním slevám i vlastní věrnostní bonus. Jeho pravidelní zákazníci mají možnost ušetřit na jízdném navíc v průměru 25 procent. Když se věrnostní bonus přičte k 75% státním slevám, mohou studenti, děti, ZTP i senioři cestovat u tohoto autobusového dopravce zdarma. Jako jediný dopravce však nabízí slevu i na obyčejné jízdné pro dospělou osobu, která tak ušetří v průměru čtvrtinu ceny.

FlixBus spolupracuje s ICOM transport na Vysočině

Průzkum společnosti response:now se zaměřil na vnímání trendů a nových služeb na palubě autobusů a na to, jak se vyvíjí nároky Čechů na autobusovou meziměstskou dopravu v posledních letech. Trendem posledních let v autobusové dopravě je zejména rostoucí nárok na opravdu rychlé a stabilní Wi-Fi připojení, které požaduje až 83 % cestujících, ve věkové skupině 18 až 26 let až 90 %. Z otázky na trendy také jednoznačně vyplývá tlak na ceny dopravců. Až 70 % respondentů si myslí, že v posledních letech významně vzrostly nároky na nízké ceny jízdenek.

„Naši zákazníci s námi cestují často každý den, v autobusu stráví mnoho času a tento čas mnohdy chtějí využívat efektivně. V září jsme proto do všech vnitrostátních autobusů nainstalovali dvě LTE antény, které spolu se silnou dualband Wi-Fi a distribuovaným anténním systémem poskytují kvalitní neomezené 4G/LTE internetové připojení. To je aktuálně nejpokročilejší řešení, které je na autobusových linkách v Česku dostupné,“ vysvětluje Pavel Prouza.

U zákazníků je rychlý a neomezený a kvalitní internet vítaný. Podle informací dopravce se spokojenost zákazníků s kvalitou internetu na vnitrostátních linkách ustálila na 4,2 bodů z pěti. Objem přenesených dat měsíčně narostl o 25 % oproti srpnu loňského roku.

FlixBus přidává nové zastávky v Krkonoších

Oproti tomu potřebu občerstvení a nápojů ke komfortní jízdě na vnitrostátních linkách potvrzuje v průzkumu shodně pouze 10 % cestujících, asi pro 6 % je důležitá přítomnost personálu. Kolem jedné pětiny dotázaných si myslí, že zájem o tyto služby v posledních letech opadává, a to nejvíc v porovnání s jinými službami na palubě.

Dotazování se uskutečnilo online formou v létě 2018 a zapojilo se do něj více než 600 respondentů z celého území ČR ve věku mezi 18 a 60 let, kteří využívají autobusovou dopravu minimálně jednou za půl roku.

Rallye Dakar 2019
Spolupracujeme s TipCars.com
Babiš v Indii otevřel nové závody českých firem Babiš v Indii otevřel nové závody českých firem

Vývojové centrum společnosti Škoda Auto India/Volkswagen…

V USA zvažují rekordní pokutu pro Facebook V USA zvažují rekordní pokutu pro Facebook

Americké dozorčí orgány zvažují, že uloží internetové…

Hitem vánoc byly stolní hry Hitem vánoc byly stolní hry

Nejčastějším dárkem pod stromečkem byly loni stolní hry,…

Obří fúze se nekoná. EU nepovolí spojení železničních aktivit Siemensu a Alstomu Obří fúze se nekoná. EU nepovolí spojení železničních aktivit Siemensu a Alstomu

Evropská komise (EK) zablokuje spojení železničních…

 
Zdroj: FlixBus

Štítky Profi Autobusy

 Doporučujeme
Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí? Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí?

Vysoké tresty za rychlost jako již tradičně hrozí v…

Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte

Automobil je dnes čistě spotřební záležitostí. V…

 

AutoRevue
Facelift Škody Superb odhalen. Větších změn se dočká hlavně vzadu Facelift Škody Superb odhalen. Větších změn se dočká hlavně vzadu

Na letošní rok plánuje škodovka uvedení modernizovaného…

Vymysleli Passat a Golf v NDR? Wartburg 355 Coupé to naznačuje Vymysleli Passat a Golf v NDR? Wartburg 355 Coupé to naznačuje

Bývalé východní Německo si obvykle spojujeme se…

 

 
Auto v mobilu: Co všechno můžete v autě mobilem ovládat? Možnosti berou dech

Auto v mobilu: Co všechno můžete v autě mobilem ovládat? Možnosti berou dech

Dnes 07:00

Vyzkoušeli jsme, co vše dnes můžete ve svém autě sledovat a ovládat přes telefon a co v této oblasti výrobci chystají do budoucna.
Blesk.cz

Módní téma týdne: Být královnou bálu, stát se Popelkou

Módní téma týdne: Být královnou bálu, stát se Popelkou

Plesy jsou na pořadu dne. K období zimy tradičně patří a v lednu se jejich kolotoč začíná naplno roztáčet.…

Mrazivá slova Dalibora Jandy o smrti syna (†21): Kolegové mi to přáli! Tedy někteří...

Mrazivá slova Dalibora Jandy o smrti syna (†21):…

Je slavný, vede spokojený rodinný život, na kontě má tři zlaté slavíky. Přesto se v životě Dalibora Jandy (65)…

 

iSport.cz

Australian Open ONLINE: Plíškovou čeká boj s Italkou o osmifinále

Australian Open ONLINE: Plíškovou čeká boj s Italkou…

Tenistka Karolína Plíšková hraje o osmifinále grandslamového Australian Open na centrkurtu v Areně Roda Lavera.…

Plekanec musel strpět porážku a ztratil zub: Našli ho naštěstí zametači

Plekanec musel strpět porážku a ztratil zub: Našli…

„Aspoň něco pozitivního,“ utrousil Tomáš Plekanec pár minut po zápase v Ostravě, kde jeho Kometa padla 1:4.…

 

Reflex.cz

Paralympijský vítěz Jiří Ježek: Nepodvolte se zranění a prožijte plnohodnotný život

Paralympijský vítěz Jiří Ježek: Nepodvolte se…

Za nepozornost se platí. Dlouhé hodiny by o tom mohl vyprávět šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa…

Andrej Babiš si stát představuje jako firmu, Piráti jako e-shop

Andrej Babiš si stát představuje jako firmu, Piráti…

Pirátská strana si naplánovala sjezd na třetí lednovou sobotu. Průběh tohoto setkání však bude patrně mnohem…