Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

FlixBus cestou do Polska zastaví i v Jablonci nad Nisou

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 19. 12. 2018 • 18:53
19
Zobrazit náhledy (19)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Autobusy ve službách společnosti FlixBus budou v rámci spojení mezi Prahou a Vratislaví nově zastavovat i v Jablonci nad Nisou.

Spoje autobusového dopravce FlixBus na mezinárodní trase mezi Prahou a Vratislaví, které od 23. listopadu letošního roku staví i v krkonošských střediscích jako Tanvald nebo Harrachov, začnou v pátek 21. prosince 2018 zastavovat i v Jablonci nad Nisou.

Obyvatelům Jablonce se tak nabízí další možnost, jak se pohodlně dopravovat do českého hlavního města, a přinese to i snadnější cestování na mezinárodní letiště ve Vratislavi.

„Nová zastávka se prozatím týká víkendového spojení Prahy s Polskem, celkem se jedná o čtyři spoje týdně. Na jaře máme v plánu frekvenci tohoto spojení dále navyšovat,“ uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

V Jablonci začnou autobusy zastavovat už nadcházející víkend. Spoje vyjíždějí z Prahy v pátek a v neděli v 18:15, z Jablonce vyrazí v 19:33 a na konečnou do Vratislavi přijedou ve 23:00. Cestu v opačném směru jedou každý pátek a sobotu v 7 hodin ráno, z Jablonce budou odjíždět v 10:30 a do Prahy na ÚAN Florenc dorazí v 11:45 hod. Jízdenky mezi Jabloncem a Prahou je možné již nyní koupit na webových stránkách dopravce za cenu od 75 Kč.

Pro obyvatele Jablonce se tak nabízí další přímé spojení s Prahou, významně se ale zjednoduší cestování na mezinárodní nízkonákladové letiště ve Vratislavi, odkud létá celkem sedm aerolinek včetně Ryanairu a Wizzairu. V nabídce jsou velmi levné letenky do severských zemí a na britské ostrovy, stejně jako ke Středozemnímu moři, do Itálie a Španělska. Letiště je hojně využíváno během celého roku a nachází se zhruba 10 km od centra města.

Síť autobusů FlixBus a vlaků FlixTrain nabízí v Evropě přes 300.000 denních spojení do 2000 destinací, a to jak do významných velkoměst, tak periferií a regionů. Společnost od svého vzniku v roce 2013 přepravila již více než 100 milionů cestujících.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku