Ondřej Pavlůsek
Diskuze (12)
Domácí automobilka se příští rok vrací s továrním týmem do kolotoče závodů a první podnik, kterého se zúčastní je lednová Rallye Monte Carlo. Tento slavný závod má v historii značky Škoda své pevné místo, což dokazuje například Škoda 130 RS.

Již ve třicátých letech se vozy značky Škoda účastnily slavné Rallye Monte Carlo. Na počest úspěchům, kterých zde tenkrát dosáhly vzniklo několik sérií sportovních vozů Škoda Popular Monte Carlo s dvoumístnými karoseriemi roadster a kupé.

Na předválečné úspěchy v Rallye Monte Carlo navázala mladoboleslavská automobilka v roce 1960 s vozy Škoda Octavia TS, z nichž jeden obsadil šesté místo v celkové klasifikaci a první místo ve své kategorii.

Mezi fanoušky mladoboleslavské automobily jsou, ale bezesporu nejpopulárnější vozy Škoda 130 RS, které ve svém soutěžním provedení debutovaly v cizině právě na Rallye Monte Carlo v roce 1977. Tehdy zde startovaly tři vozy, z nichž jeden musel odstoupit, ale další dva dojely na 12. a 15. místě v absolutním pořadí a posádka Blahna – Hlávka získala první místo ve své kategorii.

Automobilka Škoda se Rallye Monte Carlo samozřejmě s většími i menšími úspěchy účastnila i v dalších letech a nyní se zde chystá představit zcela novou Fabii Super 2000.

Tovární tým Škoda Motorsport se představí na Rally Monte Carlo!