Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

AAA Auto čeká za loňský rok propad do ztráty

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 9. 2. 2008 • 04:55
57
Největší tuzemská síť autobazarů AAA Auto očekává za loňský rok ztrátu. V roce 2006 přitom měla zisk kolem 200 milionů korun.

Na konci srpna před vstupem na pražskou a budapešťskou burzu firma odhadovala, že za rok 2007 vykáže zisk 220 milionů korun. Jako důvod propadu dnes uvedla negativní vlivy, které se projevily v posledním čtvrtletí loňského roku. Mezi ně patří zejména nedostatek kvalifikovaných a řídících pracovníků v zahraničních pobočkách. Ten se projevil v opožděném otevírání některých autocenter na nových trzích a s tím spojenými vyššími provozními a marketingovými náklady a zpomalení růstu prodeje.

Dalším z faktorů, které ovlivnily loňský hospodářský výsledek, bylo zaúčtování některých nákladových položek z předchozích čtvrtletí až závěrem roku kvůli zavádění nových procesů a informačních systémů. Tyto položky dále navýšily provozní náklady za čtvrté čtvrtletí roku.

"Vedení skupiny AAA AUTO již zavedlo nápravná opatření zaměřená na kontrolu nákladů, jejímž cílem je zlepšení ziskovosti společnosti a další posílení její provozní efektivnosti," uvedl mluvčí Milan Smutný. Opatření firma oznámí spolu s předběžnými finančními výsledky 28. února 2008.

Skupina AAA Auto působí v ČR, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Rumunsku. V minulém roce firma více než zdvojnásobila počet poboček na 46 center. AAA loni zvýšila prodej o 30 procent na 80.000 aut, letos čeká prodej 100.000 aut.

Akcie AAA v pátek na pražské burze uzavíraly obchodování na ceně 28,45 Kč za kus, což je téměř polovina počátečního kurzu při uvedení na trh loni v září.

12. 2. 2008 21:47
Re: demontovali soucastku z motoru po prodeji
ja to videl s poklicema, najednou tam byli z lidlu za par Kč misto original za 2,5 tis kc
12. 2. 2008 21:45
Re: aaa
přesně tak, to mi bylo taky řečeno
12. 2. 2008 21:44
Re: aaa
nee to byl dovoz jejich. Holka co tam delala mi to povrdila, navic to byla cerstva oprava, dle laku
11. 2. 2008 23:32
AAA
aaa auto vydělává na tom, že je to jeden z nejznámějších bazarů v ČR (možná i na Slovensku atd.). A co si řekne průměrnej človíček, kterej si chce třeba koupit nějakou šunku, aby s ní jezdil do práce nebo jen druhý auto do rodiny? "AAA auto, jsou největší, otočí se tam hodně aut, takže jsou asi lidi spokojený, když se jich tam tolik prodá..." navíc maj dobrej marketing - všude samá reklama... A to, že jejich auta jsou šunky tisíckrát bouraný se stočenejma kilometrama? To ten obyčejnej člověk stejně nepozná, hlavně, že má auto pěknou barvu a dostanu rádio ZADARMO, to je rozhodující...
Avatar - T613
10. 2. 2008 19:27
Re: AAA
pokud mi řekne známá, která pracuje ve výkupu AAA, že si nikdy nemám kupovat od nich auto, tak si mám o této firmě pomyslet co??

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud