Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aliance Renault-Nissan a monacká vláda budou propagovat elektromobily

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 22. 11. 2008 • 22:56
34
4
Zobrazit náhledy (34)
Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault
Francouzsko-japonská aliance Renault-Nissan se dohodla na spolupráci s vládou Monackého knížectví na propagaci ekologicky šetrných vozidel s nulovými emisemi.

Vláda druhého nejmenšího státu světa má zájem provozovat na svých silnicích automobily s elektrickým pohonem. Obě jmenované strany o tom nedávno podepsaly společnou smlouvu. Ta se týká zejména rozšíření a posílení elektrické sítě v malém knížectví. Pochopitelně, jejím účelem je i propagace elektromobilů. Dokument je totiž součástí programu francouzsko-japonského výrobce týkajícího se vozidel s nulovými emisemi.

Monacká vláda se bude snažit přimět nejen firmy, ale i obyvatele svého bohatého ministátečku, aby používali ekologické automobily, součástí této kampaně budou i vzdělávací akce, tedy školení a semináře. “Odpovídající infrastruktura je pro provoz tohoto druhu vozidel velmi důležitá, o její patřičné zkvalitnění se postará knížectví, na našich bedrech spočívá výroba elektromobilů a s nimi spojený marketing,“ řekl prezident a generální ředitel společností Renault SA a Nissan Motor Co. Ltd., Carlos Ghosn. Monako patří k zemím s vysokým podílem velmi silných sportovní a luxusních vozů.

Smlouva s malou monarchií, která se rozkládá na necelých dvou kilometrech čtverečních, je poslední aktivitou Renaultu a Nissanu v této oblasti. Od července 2008 již aliance uzavřela partnerství s portugalskou vládou, s radnicí v japonské Yokohamě, obdobné dokumenty jsou také podepsány s představiteli amerických států Tennessee a Oregon a s francouzským energetickým gigantem EDF.

Aliance se chystá vstoupit na světové trhy s novými elektromobily, které budou vyžadovat alespoň minimální infrastrukturu pro efektivní využití v běžném provozu.

První masově vyráběný elektromobil značky Nissan má přijít v roce 2011. Uvede jej nejprve na trhu v USA, následovat by měl Izrael a Dánsko po vyřešení tamní legislativy o úlevách v daňovém systému pro majitele elektromobilů. O rok později hodlá Nissanu dodávat své elektromobily celosvětově.

Související články

Témata
22. 11. 2008 20:55
Re: no us je nacase
Já bych si ten elektromobil koupil i bez úlev, ale krom golfovýho vozíku od Yamahy, mě nic jinýho nenapadá. A ten je v Monacu na brouzdání mezi kasínama dobrej, co myslíš?
22. 11. 2008 20:16
Re: no us je nacase
Snívaj, snívaj...ak sa to nebude dať riadne skásnuť, aby si ministri mali za čo nakúpiť nové fára, tak s podporou príliš nepočítaj...
Ale bolo by to super. ;-)
22. 11. 2008 12:14
Re: no us je nacase
nu ja bych na ceskou vladu moc nevsazel. Za posledni roky kolik si videl danovych ulev na eco setrnejsi auta v cechach? Porovnej si to z dalsima statama.
22. 11. 2008 10:14
no us je nacase
no us je nacase konecne s nejakym tim masovim elektromobilem prijit, doufam ze Ceska vlada nezustane moc pozadu a poskytne jak danove ulevy kupcum elektroaut, tak treba provozovatelum "cerpacich stanic" pro elektromobili :-)
Články odjinud