Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Američané vyzývají k ukončení prodeje elektromobilů po roce 2035

Mirek Mazal
Diskuze (145)

Zcela proti proudu automobilového průmyslu vyrukovala americká skupina senátorů. Jejich návrh zákona brzdí masivní elektrifikaci.

Republikánští zákonodárci z horského Wyomingu rozhodli povýšit debatu o trhu elektrických aut do celostátní politické arény. Čtyři senátoři a dva státní zástupci představili návrh zákona, který vyjadřuje podporu „postupnému ukončení prodeje nových elektrických vozidel ve Wyomingu do roku 2035“.

Oficiální dokument reflektuje divoce nevyvážený přístup vůči elektrifikaci dopravy. Politici reagují mimo jiné na zvýhodňování alternativního pohonu – například byla schválena federální dotace do Wyomingu ve výši 24 milionů USD (přes 520 mil. Kč) na instalaci nabíjecích stanic. Přijetí zákona by v konečném důsledku mohlo znamenat omezení nových elektroaut prostřednictvím podpory občanů ve svobodné volbě vlastního povozu.

Předkládaná legislativa nepostupuje cestou zákazů či příkazů, návrh spíše podporuje zákazníky, aby si mohli dále vybírat z široké nabídky modelů zahrnujících všechny typy aut. Zúčastněný senátor Jim Anderson upozornil, že nemá problém s podstatou bateriových dopravních prostředků, základní myšlenku vystihl slovy, že pokud se někomu nelíbí naftové modely, stejně tak může legitimně existovat skupina lidí kritizující elektromobily.

Autoři dokumentu zmiňují úbytek přírodních zdrojů vlivem existence elektromobilů a argumenty opřeli dále o neefektivní použití nabíjecích vozidel v oblasti horských států západního regionu USA. Prostředí divokého Wyomingu charakterizují rozsáhlé dálniční úseky lemované nedostatečnou infrastrukturou pro údržbu elektromobilů. Senátoři zdůraznili nevýhody výroby dalších zásob elektrické energie včetně nedostatků při dodávkách baterií a jejich recyklace.

Bezprecedentní koncept není určen jen k záchraně trhu, předložené texty skrývají i petrochemické lobby. Část navrhovaného zákona je plná květnaté lásky k ropnému a plynárenskému průmyslu, těžba těchto zdrojů je údajně „už dlouho jedním z hrdých a ceněných průmyslových odvětví Wyomingu“. Oslavovaná petrochemie prý tvoří nespočet pracovních míst přispívajících do státní kasy.

Krok Andersona a jeho příznivců je vnímán jako protipól striktní strategie Kalifornie, která zcela otevřeně nutí občany přecházet ze spalovacích motorů k jiným variantám. Snaha o vyvážení kalifornského přístupu byla potvrzena, jednostranné zvýhodňování elektromobilů ohrožuje vyváženost automobilového průmyslu, zní z Wyomingu.

Video se připravuje ...

Mirek Mazal
Diskuze (145)

Doporučujeme

19. 2. 2023 03:53
Re: To by se mohlo zeleným hlavám líbit.
Asi si fakt spadol z mesiaca, lebo nikto nedostaval podla schopnosti, ale praveze vsetkym rovnako - lebo tak je to podla teorie komunizmu a marxizmoleninizmu spravne. Preto mali vsetci doma rovnake hracky, rovnaky nabytok, rovnake oblecienie atd...
Podla schopnosti dostavas skor teraz.
Podla potreb tiez kazdy nedostaval, kedze bol nedostatok tovarov.

V tom sociku sa sikovny nemohol mat lepsie, lebo to nebolo na programe dna.
Avatar - rohYpnol
14. 2. 2023 17:05
Re: To by se mohlo zeleným hlavám líbit.
Pane bože co meleš za totální kraviny?!?

I ten největší prominent a kádr se neměl řádově lépe než jiní. Protože to prostě nešlo. Nemohl nikdo vlastnit 4 rodinné domy, pět chat a deset bytů... Nikdo si nepořídil nic lepšího než řekněme Volhu. Prominentní byli. Ale stále bylo dost pro všechny.

Stát samozřejmě soběstačnost potřebuje a covid byl krásným příkladem. Protože když stát soběstačnost nemá a něco se pokazí, tak je v pr*eli.
Avatar - rohYpnol
14. 2. 2023 16:59
Re: To by se mohlo zeleným hlavám líbit.
Neumíš číst? Socialismus znamenal každému podle schopností, každému podle potřeb!!!

Jinak řečeno v tom socialismu se měl mít šikovný lépe než motovidlo. Takže tvoje odkazy jdou úplně mimo.
13. 2. 2023 17:57
Re: Skvělý návrh...
Z 5 tvrdení v 4 prípadoch klameš.
Avatar - Barrichello
13. 2. 2023 10:22
Re: Skutečnost
GPS byla primárně vojenská technologie a proto jí US vláda těžce zadotovala :-)

Stejně jako v Rusku Glonas.