Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Arsenal je nový pojízdný bunkr od Rezvani. Odolá samopalu, ale stále má špičkové audio

Daniel Fuglevič
Diskuze (1)

Když přijde na volbu bezpečnostních prvků, u Rezvani vybíráte z pancéřování, plynových masek a detektorů výbušnin.

Americká firma Rezvani Motors se sice nedávno pustila i do rostoucí scény modifikovaných Porsche, nadále však pokračuje taky ve tvorbě „pojízdných bunkrů“ vycházejících ze známých SUV či off-roadů. Portfolio nyní doplňuje nejnovější model Arsenal, který stojí na základě poslední generace v USA velmi oblíbeného Cadillacu Escalade. Zvenku by však původ vnitřností Arsenalu poznal jen málokdo.

Novinka používá nové panely karoserie, pochopitelně u Rezvani s možností pancéřování nebo volitelně mnohem lehčím kompozitním obrněním (ve srovnání s balistickou ocelí), které podle společnosti i nadále odolá střelbě například z útočných pušek jako AK-47 nebo AR-15. Neprůstřelná okna, podvozek chráněný proti výbušninám a run-flat pneumatiky jsou v případě obrněné verze modelu taky samozřejmostí.

Video se připravuje ...

Výše zmíněné ochranné prvky jsou součástí takzvaného Military Edition balíčku, který navíc Arsenal vybaví ochranou proti EMP, vestavěnou dýmovnicí, termovizí, detekcí nastražených výbušnin, stroboskopy, interkomem nebo sadou pepřových sprejů, plynových masek a neprůstřelných vest pro posádku.

Až osmimístné SUV si přitom drží veškerou komfortní výbavu luxusního Cadillacu, ostatně kabina vozu se kromě dodatečných spínačů změnila jen minimálně. Nechybí zde třízónová klimatizace, prohnuté OLED displeje přístrojového štítu a infotainmentu, prémiový AKG audiosystém s 19 reproduktory nebo pohodlné sedačky s vyhříváním a ventilací v první i druhé řadě.

Kromě standardního naftového šestiválce a V8 o objemu 6,2 litrů mohou zájemci volit také kompresorem přeplňovanou verzi osmiválce o výkonu 691 koní (508 kW). Nejsilnější motorizace se zdá jako ideální volba pro maximálně pancéřovanou verzi Arsenalu, jejíž hmotnost může dosahovat až 3,7 tuny.

Produkci novinky omezí Rezvani na pouhých 100 kusů s cenovkami začínajícími od 225.000 dolarů (asi 5,2 milionu korun) bez zmíněných příplatků.

Daniel Fuglevič
Diskuze (1)

Doporučujeme

23. 6. 2024 11:38
Škoda
Že to není elektromobil, mohlo by to být bezpečnější, protože spalováky prý hoří...
Mohlo to mít techniku z Tesly, ta je kvalitní.