Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aspark Owl: Neznámý elektrický supersport hodlá ohromit na letošním IAA

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 7. 9. 2017 • 15:52
13
2
Zobrazit náhledy (13)
Aspark Owl Aspark Owl Aspark Owl Aspark Owl Aspark Owl Aspark Owl Aspark Owl Aspark Owl
Mezi světové výstavní premiéry letošního autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem se má zařadit i prozatím tajemný japonský elektromobil Aspark Owl s extrémními jízdními výkony.

Japonský Aspark se věnuje vývoji elektromobilů od roku 2014 a výsledkem jeho snažení se má stát supersportovní kupé Owl, jehož podoba i technické specifikace mají být představeny 12. září letošního roku během autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Prozatím jsou k dispozici pouze vizualizace elektromobilu spolu se snímky jeho trubkového prostorového rámu s nápravami a nedokončené karoserie z uhlíkových vláken.

Aspark Owl svým vzhledem v současnosti připomíná speciály pro vytrvalostní závody, jimž se přibližuje i konstrukcí podvozku spolu s hojným využitím uhlíkových vláken, z nichž má být vyrobena kompletně celá karoserie.

Podle dostupných informací má být dvoumístný interiér přístupný prostřednictvím vzhůru výklopných dveří a očekává se, že bude Aspark Owl homologován pro běžný silniční provoz.

V případě techniky je nyní jisté jen využití čistě elektrického pohonu, s nímž má být kupé, jehož výška je údajně pouhých 990 mm, schopné akcelerovat z 0 na 100 km/h za méně než dvě vteřiny.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
7. 9. 2017 16:45
Re: Kdyby se každej desátej
Stejně ty výkony dlouho nevydrží, aspoň ne v EU. Už zkrouhli žárovky, zkrouhli i vysavače, na EV dojde brzo taky. Tedy pokud se dříve nezhroutí samotný Brusel
Avatar - fostek
7. 9. 2017 15:57
Kdyby se každej desátej
elektrickej super hyper-mega-sport, co se má vyrábět, skutečně vyráběl, byly by toho plnbý silnice.
Kolikátej už to proboha je!?!
Věřím, ž pokud se Tesla nezroutí, (ale myslím, že se zhroutí) něco takovýho časem udělá. Ale tyhle projety už ani nečtu. Čili mám pravdu, že to bude mít 1000, možná 2000 koní a tak dál. Zrychlení za 3 ale spíš za 2 vteřiny? Četl to někdo?
>:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku