Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Audi h-tron quattro: O kousek blíže ke Q6?

Michal Fokt Michal Fokt 17. 12. 2015 • 23:22
36
6
Zobrazit náhledy (36)
Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi
Audi prý přiveze na detroitský autosalon studii h-tron quattro. Měla by prezentovat vodíkový pohon, ale především další krok k produkčnímu crossoveru Q6.

Když Audi v září ve Frankfurtu představilo koncept e-tron quattro, nikdo nepochyboval o tom, že se jedná o předobraz plánovaného elektrického středního crossoveru, jenž má vyjet na silnice poprvé v roce 2018. Od představení vozu, který má být stylovější a prestižnější alternativou modelu Q5, nás ale tím pádem dělí ještě zhruba dva roky a ty bude třeba vyplnit nějakými evolučními kroky.

Tím prvním má být koncept h-tron quattro. Všechno zatím napovídá tomu, že hlavním smyslem jeho existence je ukázat tvary studie e-tron quattro Američanům a aby se prezentaci dodal potřebný lesk světové premiéry, má se jednat o vůz, prezentující vodíkovou techniku ingolstadtské značky. Karoserie samotná tak bude s největší pravděpodobností zcela identická, případně se změní detaily jako je lak nebo kola.

S ohledem na časový harmonogram není zatím nutné představovat evoluci designu, blížícího se sériové výrobě. Můžeme se však těšit na alespoň malé poodhalení plánů Audi v oblasti vodíkové techniky, na níž koncern Volkswagen také intenzivně pracuje a kterou by měl dostat na silnice poprvé někdy kolem roku 2020. Teaser techniky palivových článků v karoserii budoucího Q6 pak potvrzuje starší zprávy, že by chystaný crossover mohl disponovat oběma ekologicky šetrnými systémy pohonu.

Témata
18. 12. 2015 13:37
Re: Neváhat a jako A6 do výroby
Nejen ksicht... celé by to měli posadit na současnou Q7...
18. 12. 2015 00:16
Re: Audi...
No nevim jestli sve, s timhle hranatym designem predku uz tu je Skoda. Akorat ten sestiuhelnik je mozna od Audi. To vypada, jako ze to delal Kaban, hrana za kazdou cenu.
17. 12. 2015 18:33
Audi...
To je přesně designový technicistní styl Audi. Tudy má jít a tudy půjde.
Za mě, velmi povedené a hlavně své. :-! :yes:
17. 12. 2015 18:16
?!
Hnus
Avatar - Pekelná Micinka
17. 12. 2015 18:15
Re: Neváhat a jako A6 do výroby
No hlavně by měli napasovat ksicht z tohohle konceptu na Q7.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud