Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Audi RS4 Avant řádí na Ringu. Zvuk má sice nevýrazný, ale podívaná je to slušná

Jan Mička Jan Mička 14. 4. 2016 • 16:45
31
Nová generace nejostřejší Audi střední třídy by se mohla objevit již v letošním roce. Pod kapotou sice bude mít jenom šestiválec, na rychlosti by se to ale negativně projevit nemělo.

Z „velké trojky“ německých automobilek ve složení Audi, BMW a Mercedes-Benz si ve střední třídě udrželo osmiválcový motor pouze nové „Céčko“. BMW M3 jej už předloni nahradilo přeplňovaným řadovým šestiválcem, a jak oficiálně víme už od druhé poloviny minulého roku, Audi RS4 vsadí na vidlicový šestiválec. Inu, nedá se nic dělat…

Pokud pátráte po původu motoru, najdete jej už v novém Audi S4. V „er-esu“ však posílí z 260 kW někam ke 360 kilowattům, aby se dotáhnul na konkurenční osmiválec Mercedesu-AMG C 63 (má 375 kW). Minulá generace RS4 měla pod kapotou atmosférickou osmiválcovou „čtyři-dvojku“, díky systému E-Lader by ale měla být momentová křivka novinky velice podobná.

Nové Audi RS4 by mohlo dorazit ještě v letošním roce a vedle obligátní verze Avant dostane také verzi sedan. Podle videa zveřejněného na Youtube se stále pilně testuje, a přestože zvuk motoru nebude tak výrazný a pronikavý jako u osmiválcového předchůdce, síla autu očividně nechybí. Testovací řidič s ním musí jet neskutečnou pilu, protože v jednom místě je vidět náznak driftu všemi čtyřmi koly.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Co ten zvuk?
| 15. 4. 2016
Ty palce dolu jsou za co? Ze jsem citoval reálného majitele M3 nebo ze jsem uvedl jako zdroj citátu Autorevue? >:D
Co ten zvuk?
| 15. 4. 2016
Já jsem jezdil v M4 a tam vrzala páka řazení směrem dolů. Zase druhý kolega z Brna má taky M3 a na pazvuky si nestěžuje. Tak doufám v to samé.
Co ten zvuk?
| 15. 4. 2016
V M3, ve které jsem jel já, jsem žádné pazvuky nezaznamenal. Ale po pravdě řečeno, ani jsem po nich "nepátral"... ;-) Vůz měl najeto cca 26000Km.
Co ten zvuk?
| 15. 4. 2016
Já samosvor neřeším, protože ho už asi nebudu potřebovat... ;-)
Co ten zvuk?
| 15. 4. 2016
Uvažoval jsem. Seděl jsem v ní i "povrkával" s motorem, ale podle všech recenzí je M2 ještě větší hard core než M3. Podvozek má jen jedno nastavení a nazdar. Je podle všeho nastaven na okruhy a na letištní plochy. Na "normálním" silničním povrchu to už není to pravé ořechové. M3 má adaptivní podvozek a v komfortním nastavení je vůz v pohodě. V M235í se projedu dnes. M135i je paráda až na tu kastli. A ještě k tomu v černé........... ;-\

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku