Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Audi RS4 Avant v úpravě ABT je temnota na kolech. Stovku dá za 3,5 sekundy

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 9. 6. 2020 • 19:55
20
5
Zobrazit náhledy (20)
ABT Audi RS4 Avant ABT Audi RS4 Avant ABT Audi RS4 Avant ABT Audi RS4 Avant ABT Audi RS4 Avant ABT Audi RS4 Avant ABT Audi RS4 Avant ABT Audi RS4 Avant ABT Audi RS4 Avant ABT Audi RS4 Avant ABT Audi RS4 Avant ABT Audi RS4 Avant ABT Audi RS4 Avant ABT Audi RS4 Avant ABT Audi RS4 Avant

Německý úpravce ABT má tento rok napilno. Nyní představuje RS4 Avant v černém provedení, kromě vzhledu však došlo i na techniku.

Model Audi RS4 Avant prošel na podzim minulého roku omlazovací procedurou, na což nyní zareagoval německý úpravce ABT. Jejich modifikaci omlazeného sportovního kombíku zaručeně poznáte díky černému provedení, temnější auto byste na cestách asi nenašli.

Není to samozřejmě jen o pozměněném lakování vybraných částí exteriéru. Všimnout si můžeme speciálních jednadvacetipalcových kol, stejně jako dvou dvojitých koncovek výfuku vzadu. Kontrast černého exteriéru tvoří pouze červené třmeny brzdové soustavy.

Jak už tomu u ABT bývá zvykem, sáhlo se i na techniku. Jen připomeňme, že sériové auto má pod kapotou 2,9litrový šestiválec se dvěma turbodmychadly, jenž poskytuje výkon 331 kW a rovných 600 newtonmetrů točivého momentu. Z klidu na stovku to produkčnímu vozu trvá 4,1 sekundy a pokračovat může na maximální rychlost 250 km/h, případně 280 km/h, pokud jste si připlatili za posunutí omezovače.

video

Německému úpravci to ale pořád přišlo málo, takže s nejvyšším balíčkem Power S posunul možnosti kombíku na výkon 390 kW a točivý moment 680 newtonmetrů. A akcelerace z klidu na stovku? Také ta se zlepšila výrazně, konkrétně na 3,55 sekundy.

Kromě úprav vozů se spalovacími motory se ale ABT pomalu začíná orientovat také na elektrifikovaná pohonná ústrojí. Není tajemstvím, že ani sportovní vozy Audi Sport se v budoucnu nějaké formě hybridu nevyhnout, což pro německou společnost představuje nové výzvy. Na výsledný produkt si ale musíme ještě nějaký čas počkat.

Související články

Témata
Avatar - Dinar
10. 6. 2020 08:38
ABT
to je nějaká pohřební služba? To jejich upnutí se na celočerň je ukrutná nuda, přitom jak RS4 tak RS6 jsou auta, která snesou výrazné barvy.
9. 6. 2020 21:34
Re: Vzhledem k poslednímu odstavci
By mě zajímalo, jak takový přístroj vypadá. Když dojde k runaway efektu, lze tak leda počkat, až to vyhoří. Nicméně faktem je, že EV hoří výrazně méně než spalováky a to i po přepočtu na počet provozovaných aut.
Avatar - white label
9. 6. 2020 20:44
Re: Vzhledem k poslednímu odstavci
V Kemptenu na elektro Audi nabízí sportovní hasící přístroje na baterie... ;-)
Avatar - kari.laz
9. 6. 2020 19:45
Re: Vzhledem k poslednímu odstavci
Je potřeba to tlačit všude, zdůraznit všude, vychválit všude. Ona se pak nějaká ovce chytí a ještě bude nadšeně bzučet.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud