Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Autem roku 2019 v České republice se stává...

David Bureš David Bureš 8. 1. 2019 • 05:46
91
57
Zobrazit náhledy (91)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
...Ford Focus! Odborná porota vítěze vybrala z finálové pětky modelů, která vzešla z výběru mezi 23 nominovanými vozy.

Titulem Auto roku 2019 v České republice se pyšní Ford Focus, který soutěž ovládl již počtvrté. Poprvé po čtyřech letech tak v anketě nevyhrál model značky Škoda, která v letošním ročníku ani neměla žádného kandidáta. Žádná z nedávných mladoboleslavských novinek nesplnila kritéria soutěže.

Vítěze vybírala odborná porota složená z 35 českých automobilových novinářů a novinářek. Redakce Auto.cz v ní měla hned dva zástupce, Davida Bureše a Tomáše Dusila.

Auto roku 2019 v České republice bylo vybíráno v rámci dvoukolové soutěže. Nejdříve každý z porotců vybral z 23 nominovaných aut svých pět favoritů, přičemž nejčastěji zmiňovaná auta se dostala do druhého kola. V něm se vedle vítězného objevily také modely Peugeot 508, BMW X5, Kia Ceed a Subaru XV.

V druhém kole již porotci udělovali finalistům body, na základě hodnocení pěti kategorií – jízda, užitná hodnota, ekonomika, technologie a design. V každé kategorii bylo určeno, kolik bodů se může mezi jednotlivé vozy rozdat s tím, že na konci žádný z hodnocených automobilů nesměl mít stejný počet bodů. Každý z porotců měl celkem k dispozici 150 bodů.

Po sečtení bodů byl vybrán vítěz. Druhé místo obsadil Peugeot 508, následovaly vozy BMW X5, Kia Ceed a Subaru XV.

V rámci letošního slavnostního vyhlášení ankety Auto roku 2019 v České republice byly oznámeny výsledky také doprovodných anket Technická inovace roku a Ekologické auto roku. Titul Ekologické auto roku si odnáší automobilka Jaguar za svůj povedený elektromobil I-Pace.

Pokud jde o anketu veřejnosti, tady v hlasování uspělo hned několik modelů. Kategorie kompaktních vozů patřila Kie Ceed, mezi malými SUV slaví Volvo XC40 a ve výběru velkých vozů triumfovala Mazda 6. Poslední kategorií byla velká SUV, přičemž tady uspěla nová generace Volkswagenu Touareg.

V loňském ročníku ankety se z vítězství radovala Škoda Karoq, v předcházejících ročnících zvítězily Škoda Kodiaq, Škoda Superb a Škoda Fabia. Poslední neškodovácký vítěz tak byla Mazda 6 za rok 2014.

Auto roku 2019 v České republice: Přehled finálové pětky
Poř.ModelPočet bodů
1.Ford Focus1162
2.Peugeot 5081059
3.BMW X51038
4.Kia Ceed954
5.Subaru XV887

Související články

Témata
Avatar - Floyd
9. 1. 2019 20:59
Re: Focus zaslouženě
>:D >:D >:D :yes:
Avatar - Floyd
9. 1. 2019 20:57
Re: Focus zaslouženě
>:D >:D >:D :yes:
Avatar - Blue Sun
9. 1. 2019 14:33
Re: Focus zaslouženě
Ti hateři by si zase přišli zaskandovat, jak to konečně ta Škoda dostala natřeno a jaké to jsou ve skutečnosti šmejdy a podobně...
Avatar - _Karel_
9. 1. 2019 11:25
Re: Focus zaslouženě
Podle mě je tu ultrafans škody ( typu Andy) daleko míň, než hateru.
Avatar - Blue Sun
9. 1. 2019 07:46
Re: Focus zaslouženě
Dovolím si tvrdit, že v případě porážky by to bylo ještě výživnější.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud